Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi - czy naprawdę ludziom nie przeszkadza mały rozmiar dysków SSD? Mam starą stacjonarkę i starego laptopa, gdzie są jeszcze HDD, w jednym przypadku 1TB, w drugim 500GB. Z każdej strony zachwalają dyski SSD, bo działają szybko. Ja tego nie neguję, bo widziałem jak to działa, ale przecież rozmiar tych dysków nie jest zbyt duży. Teraz to jeszcze ujdzie bo laptopy z dyskiem 500GB da się znaleźć w rozsądnej cenie, ale kiedyś w takich normalnych cenach były dyski 128GB i ludzie to kupowali. Serio nikomu nie przeszkadzał rozmiar? Pytam bo kupię sobię niedługo nową stacjonarkę i nowego laptopa i rozmiary dysków SSD (mimo, że jest już lepiej niż 2-3 lata temu) są trochę małe. Przecież z roku na rok programy zajmują więcej miejsca, dane, itp - no ja nie wiem jak 2-3 lata temu można było mieć dysk 128GB. Może się tu ktoś wypowiedzieć dlaczego ludzie się tak rzucili na te dyski mimo tak małych rozmiarów?
#komputery #hardware #ssd #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arahooo: no nie wiem. Gdyby nie gry to wystarczyłby mi systemowy 180GB, który posiadam obok 1TB. Wielu korzysta z zasobów sieciowych, więc wtedy po co dopłacać do większego dysku
  • Odpowiedz
@arahooo: Przede wszystkim ze względu na szybkość działania dysku i responsywność systemu. Siedzę na starym lapku, który ma ssd i komputer wstaje w mniej niż 10 sekund i po kilku kolejnych już mi google śmiga. Jakbym miał czekać 2-3 minuty na laptopowym hdd to bym kur###icy dostał chyba. Owszem dyski ssd mocno potaniały w ciągu ostatnich 2-3 lat, ale dalej są droższe niż twardziele. Wszystko rozbija się też o zastosowanie.
  • Odpowiedz
@arahooo: ja się dziwię użytkownikom HDD. Mała pojemność dysków oraz podatny na uszkodzenia metalowy dysk to ogromne wady w porównaniu do kartridża taśmy magnetycznej. 6TB szczęścia w małym pudełku. W dodatku tani! Taki kartridż jak na obrazku 330zl kosztuje. To nic, że trochę wolniej. Nie mogę się doczekać wersji 330TB na najnowszych taśmach Sony ( ͡ ͜ʖ ͡)
cecyl - @arahooo: ja się dziwię użytkownikom HDD. Mała pojemność dysków oraz podatny ...

źródło: comment_1600106164VbHSYccY7kT3XvKASQMOeU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ZmutowanaFrytkownica: O to to plus coraz większe upowszechnienie się łączy światłowodowych i 5G co redukuje potrzebę ściągania muzyki czy filmów na dysk, o wypalaniu na płytach to już wogole nie warto wspominać
  • Odpowiedz
ile kosztuje napęd LTO do tej taśmy?


@kwitnaca-wisnia: Zadałeś kluczowe pytanie! Twórcy współczesnych taśm magnetycznych rozumieją, że nośnik może się popsuć i jego wymiana musi być tania. Bez sensu jest też powielać mechanizm napędu dysku i sterowania silnikiem w każdym HDD. W świecie taśm magnetycznych nikt nie popełnia tego błędu, a wszystkie kluczowe podzespoły są już wbudowane w napęd! Dzięki temu używając taśm magnetycznych dbasz o ekologię, minimalizujesz ślad węglowy
  • Odpowiedz