Wpis z mikrobloga

#ogrzewanie #dom #budownictwo

Mirki, są jakieś kominki wolnostojące ogrzewające powietrze? Chciałbym sobie zrobić nadmuchy ciepłego powietrza po domu prowadzone poddaszem i w taki sposób ogrzewać dom piecem wolnostojącym w salonie np. na węgielek, brykiet czy cokolwiek tam będzie trzeba.
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zgreddo: gdzie byś nie dał wentylatora zawsze będzie słychać, niesie się głos przez kanały powietrzne i słychać szum/buczenie. Przy wolnostojącym kominku czy kozie musiałbyś zasysać powietrze po prostu. Kartki w suficie czy na ścianie nad kominkiem. Nie będzie tak gorące jak przy kominku zamkniętym w odbudowie.
@pigoku: ja wstępnie właśnie o tym myślałem - mieć pod sufitem wolnostojącej, ładnej kozy w odległości 1m od narożnika w którym stoi po prostu rurę zasyjącą ciepłe powietrze pod sufitem i rozprowadzenie z niej na resztę (pozostałe dwa pokoje + przedpokój, łazienkę mam elektryczną). Mam już rozprowadzone kanały do wentylacji mechanicznej białymi rurami pcv do kuchni i przedpokoju, bezpośrednie gorące powietrze z kominka/pieca chyba by je podtopiło po dłuższym czasie -
Mój plan ma jeden minus - nie ma tu bezpośredniego wlotu powietrza z zewnątrz i nie za bardzo wiem jak ten temat rozwiązać ''amatorsko'' i czy w ogóle mi to potrzebne. Wcześniej stały tu piece kaflowe i stare kozy i jakoś się wszystko bez wlotów paliło ;).