Wpis z mikrobloga

Ile razy jadąc drogami krajowymi trzeba było przestawiać nawiew w samochodzie na obieg zamknięty, bo jak tylko widzisz dym, to wiesz, że będzie śmierdziało


@HetmanPolnyKoronny: I to nie tylko zimą, bo latem też trzeba nagrzać wodę w piecu, więc ten sam czarny dym leci wokoło.
  • Odpowiedz
@azen2: jajebix, znam typa co gnieździł sie ze starymi i siostrą w 40 metrowej kawalerce- w senesie mieli tylko duży pokój, łazienkę i kuchnię, a wyprowadził się dopiero ok 27lvl i do tej pory nie wiem na co seba czekał xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Czimchik @elf_pszeniczny @DrDolls kanał mojej dalszej sąsiadki, takie gospodarstwa to na Opolszczyźnie nie rzadkość, większość mieszczan z trudem uciułała by kasę na sam ładowacz do traktora, nie mówiąc o reszcie xd No, ale z mzk nie widać wsi ( ͡º ͜ʖ͡º). A poza tym oglone klasyfikowanie miasto/wieś gdzie jest lepiej to upośledzenie umysłowe xd

https://youtu.be/OXZCdMarG50
  • Odpowiedz
większość mieszczan z trudem uciułała by kasę na sam ładowacz do traktora


@skar: Tu akurat głupoty piszesz. Napędzane dużą wielkością gospodarstwa/dotacjami/preferencyjnymi kredytami. Nie jest tak że pierwszy lepszy niegorzej sytuowany Ziutek będzie miał pieniądze na taki sprzęt.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@azen2: dziecko ze wsi - własny pokój. Szkoda, że w większości przypadków pokoje ze starymi meblami, zaniedbane, na ścianie obraz Maryi i pamiątka pierwszej komunii, wszystko bez żadnego gustu.
  • Odpowiedz
zapomniałeś dodać, że jeśli ma dużo szczęścia, to przy niewolniczej pracy w czasie żniw nie straci kończyny w maszynie rolniczej


@system_failure: nigdy nie widziałeś żniw na oczy. Mordercza praca to co najwyzej czekanie aż kombajn skończy kosić. Nikt się nawet nie zbliża do niego podczas pracy bo i nie ma po co. Ale tak to jest jak się wypowiadają wykopowi eksperci od rzeczy których nie widzieli.
  • Odpowiedz
@azen2 wszystko zależy od tego ile Twoi rodzice mają hajsu, możesz być bogaczem w mieście i na wsi, tak samo biedakiem. Imo jeśli wychowałeś się w biednej rodzinie na wsi to trzeba #!$%@? do miasta bo start jest dużo lepszy. A za to jak masz w miarę majętnych rodziców z 200m domem, gospodarstwem wartym milion cebulionow to wieś jest w pyte
  • Odpowiedz
  • 0
@ludzik pełna zgoda, chodzi mi o to, że skrajna bieda i ciemnota polskich wsi, to taki sam mit, jak to, że w miastach są głównie młodzi i wyksztalceni... Często wypowiadają się osoby, które pojecie o wsi mają z filmów i seriali lat 80.. reasumując wieś, wsi nie równa, tak samo jak dzielnica, dzielnicy..
  • Odpowiedz
@azen2: i zrobisz z tymi hektarami odziedziczonej ziemii w czasach gdy każdy #!$%@? jak najdalej od wsi? xD
A w mieście odziedziczone mieszkanie to zajebisty zysk na czysto, chyba, ze oprócz mieszkania przejdzie na ciebie kredyt na niego i musisz go jeszcze 15 lat spłacać to wtedy mniej xD
  • Odpowiedz
  • 0
@skar Bieda i brud były wtedy gdy każdy miał po kawałeczku ziemi i się z niego utrzymywał. Miało to wówczas jeszcze jakiś sens, ale koszt był ogromny. Teraz jest we wsi jeden-dwóch dużych rolników a reszta w większości uprawia coś żeby było dla siebie, paru zwierzaków (głównie kury) i na jakiś barter z rodziną czy znajomymi. Nic poza tym.
U mnie w rodzinie jest patowa sytuacja bo wuj, najmłodszy syn babci, mieszka
  • Odpowiedz
@azen2: @Czimchik: #!$%@? jacy wy #!$%@? jesteście. To nie chodzi o to skąd kto jest, a to jak biedni jesteście i czy mieszkacie w biedackim miejscu. Mieszkałem na wsi i w miastach i nigdzie nie było smogu ani zagrzybianych ścian, ani ciasnoty 5 osób na pokój.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czimchik @azen2 ja pierdyle, nie każdy mieszkający na wsi musi zajmować się rolnictwem. Moi rodzice nie mają z rolnictwem nic wspólnego, mieszkamy sobie na wsi, mamy nowy dom o powierzchni mieszkalnej 300 metrów i do miasta ok. 40k. mieszkańców jakieś 5 minuty nowym cichutkim samochodem. Przestańcie patrzeć na różne sytuacje tylko z jednej storny nie dopuszczając do myśli że coś może faktycznie wyglądać inaczej.
  • Odpowiedz