Wpis z mikrobloga

@duxrm: ty tak poważnie z tym? xD Myślisz że dlaczego nazwy są pozamazywane?
Nawet w chinach lokalnie nie kupisz za tyle maseczki z legitnym certyfikatem w obecnych czasach.
@sebask: Te maseczki tyle są warte to popyt wywindował ich ceny o 500%-1000%. Więc o czym ty mówisz. W Polsce przed Koroną były po 15-20 groszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) w każdym sklepie budowlanym lub aptece. Myślisz że to co kupujesz w Polsce np. w Biedronce 10 zł za 10 szt. ma jakiś certyfikat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@duxrm: nie sprawdzałem co jest w biedrze, zwłaszcza ze 10zł za 10szt to raczej piszesz o "chirurgicznych", które niewiele filtrują i jak mają normy to zupełnie inne. Mówię na postawie zeszłotygodniowej rozmowy ze znajomym mieszkającym w Chinach od wielu lat. Gdyby ten sprzedawca miał maseczki z autentycznym certyfikatem to nic by nie zamazywał, można by zweryfikować czy te maseczki mają w ogóle coś wspólnego z tym certyfikatem, który pokazują.
W Polsce przed Koroną były po 15-20 groszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) w każdym sklepie budowlanym lub aptece.

@duxrm: do tego to jeszcze dodam: myślisz że producent tych legitnych maseczek spełniających normy będzie je sprzedawał dalej po takiej cenie gdy ma popyt wielokrotnie większy niż moce produkcyjne? Oczywiste jest że dostosuje cenę do popytu, to są podstawowe prawa ekonomii.
@sebask: Nie twierdzę, i nie twierdziłem że jest to produkt super ale jak byś trochę poczytał to byś wiedział, że noszenie maseczki tego typu i chirurgicznej nie chroni Ciebie bo te maseczki mają zupełnie inne zadanie. Maseczka która chroni ciebie kosztuje znacznie więcej.
do tego to jeszcze dodam: myślisz że producent tych legitnych maseczek spełniających normy będzie je sprzedawał dalej po takiej cenie gdy ma popyt wielokrotnie większy niż moce produkcyjne? Oczywiste jest że dostosuje cenę do popytu, to są podstawowe prawa ekonomii.


@sebask: Tak też napisałem tylko, że ten popyt stale spada a ceny maseczek również stale lecą w dół ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie każdy Rząd jest tak
@duxrm: widzę że już standardowo wycieczki personalne bo już nie ma się czego złapać. Niestety raczej to ty powinieneś poczytać o tym co oznacza KN95 czy KN99 (lub odpowiedniki FFP2 i FFP3) i jaką skutecznością ochronną się wykazuje i czy można je stawiać obok chirurgicznych.