Wpis z mikrobloga

@zartos: miałem 15 lat a impulsem był moment gdy ksiądz powiedział, że kościół uznaje teorię ewolucji a mit o wygnaniu z raju jest symboliczny jako przykład kary za nieposłuszeństwo bogu.
Zapytałem po co w takim razie jest chrzest jeśli Adam i Ewa to tylko symbol.
Nie dostałem odpowiedzi do dziś ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@zartos: Odkąd pamiętam śmierdziało mi to wszystko jakimś #!$%@? szwindlem. W pierwszej gimnazjum bylem już pewien tego, że to jedno wielkie kłamstwo, gówno wciskane wszystkim na pokrzepienie strachu przed śmiercią.
  • Odpowiedz
dlatego ja wierzę, ale trochę na swój sposób.


@MarMac: jak tak powiedziałem katechetce to złapała srogiego bólu dupy i godzinę się nakręcała że należy zyć tylko we wspólnocie, pod przewodnictwem kościoła katolickiego itd xD
  • Odpowiedz
@MarMac: To dla Ciebie, nie martw się już :p

I w kontekście obrazka myślę, że największym błędem jaki popełniają osoby debatujące o sensowności wiary (też mam na koncie rozmowy na religii) jest oparcie się na tym, co jest napisane w Biblii. Kościół od dwóch tysięcy lat w ogniu wykuwa swoją doktrynę i mają odpowiedź na każde pytanie, które przychodzi do głowy. Lepszą pozycją do rozmowy o tym jest wziąć w
SzalonyOgorek - @MarMac: To dla Ciebie, nie martw się już :p

I w kontekście obrazk...

źródło: comment_1600078806bZeppFRLOGtgxgJumROgO4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Co jest smutnego w tym, że Mirek przejrzał na oczy i nie dawał się więcej oszukiwać?


@Kij_od_Kaszanki: Nic. Smutne jest, że oddalił się od Boga przez katechetkę. Czytaj ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
@DeadIy: jesteś przeorany przez kościół jak wszytkie mohery. To ze przestał Mirek chodzić do kościoła nie jest niczym smutnym. W kościele czy na katechezie nie ma boga i nigdy nie było. Smutne jest to, że kościół #!$%@? różne dziwne akcje ale i tak znajdzie się taki typ jak ty który widzi tam „boga”. Wyjmij głowę z dupy!
  • Odpowiedz
jesteś przeorany przez kościół jak wszytkie mohery. To ze przestał Mirek chodzić do kościoła nie jest bocznym smutnym. W kościele czy na katechezie nie boga i nigdy nie było. Smutne jest to, że kościół #!$%@? różne dziwne akcje ale i tak znajdzie się taki typ jak ty który widzi tam „boga”. Wyjmij głowę z dupy!


@Kij_od_Kaszanki: Tak, tak.. weź pigułkę, albo melisę wypij.
  • Odpowiedz
@zartos 25 bieżący rocznik. Sama wiara dla mnie nie jest zła, ale #!$%@?łem się na kościół, bo to co katolicy reprezentują sobą sprawia, że nie chce w tym uczestniczyć. No i tak przez kilka lat byłem wierzącym niepraktykującym i dotarło do mnie, że naiwnie jest myśleć, że będzie jakieś życie po śmierci i dziadek w niebiosach się nami przejmuje.
Jeśli Bóg istnieje, to ma nas w dupie, i znaczymy dla niego
  • Odpowiedz
@DeadIy: A z przyjemnością wypije meliske. Smutne jest to ze są tacy jak ty. Smutne jest ze KK pogrąża ten kraj i robi z nas pośmiewisko a i tak są ludzie którzy go bronia. Jesteś współwinny tego co oni robia popierając ich. Nie szanuje ciebie i tobie podobnych
  • Odpowiedz
Smutne jest to ze są tacy jak ty


@Kij_od_Kaszanki: Ty się naprawdę powinieneś jednak pigułkami zainteresować - melisa to za słaba dla Ciebie. Nie zrozumiałeś nic z tego co napisałem, ale jesteś tak zaślepiony nienawiścią, że tylko szukasz na kogo swoje emocje wylać.

jesteś przeorany przez kościół jak wszytkie mohery


Zastanów się czy sam z siebie taki jesteś, czy tylko ktoś Cię używa i ktoś cię takim uczynił. Zaraz napiszesz,
  • Odpowiedz
@DeadIy: mimo, że tak srogo mnie oceniasz nie mam na tyle #!$%@? żeby chodzić z jakaś bombą. KK w Polsce to wielkie zło. Widzę to na każdym kroku od wielu lat. Bagatelizowanie tego problemu (czego jesteś przykładem) wyrządza krzywdę kolejnym pokoleniom. Nie jestem żadnym frustratem i nie potrzebuje tabletek. Po prostu nie chce być obojętny na to co katolicy robia w tym kraju. Dopóki starczy mi sił będę piętnował KK
  • Odpowiedz
@zartos: nie wiem z 8-9 lat
ale dla mnie to zawsze było tylko klepanie formułek i chodzenie do kościoła, bo mama kazała i "tak trzeba", nie pamiętam żebym kiedykolwiek jakoś mocno wierzył
chyba święty mikołaj wydawał mi się zawsze bardziej realny, przynajmniej prezenty przynosił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zartos: kurde dosłownie zadawałam sobie identyczne pytanie przez cały okres gimnazjum. w końcu jakoś doszłam do faktu, że nawet jakby bóg chrześcijański istniał, to wszelkie dogmaty muszą być całkowicie oderwane od prawdy (bo to że diabeł karze ludzi w piekle to dogmat, w biblii nie ma słowa na ten temat). więc taki bóg, o ile by istniał, to stawiając biblię jako jedyne źródło, sam karał by grzeszników. bo inaczej to
  • Odpowiedz