Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy czytanie książek na telefonie to dobry pomysł? Bardzo lubię czytać, czytaj średnio książkę na 2 tygodnie. Kiedyś czytałem ja kindlu, ale go zgubiłem albo mi ukradli. Nie chcę znowu wydawać kasy, więc czytam na telefonie z apki ReadEra (polecam mocno swoją drogą, najlepsza i darmowa imo).
No i właśnie, ma to sens? Oczy nie będą się męczyły bardziej? Nie wpłynie to jakiś na wzrok? Wiem, że mógłbym to sprawdzić sam i to robię, bo przeczytałem już 2 książki tak, ale wolę spytać, bo ja wiele rzeczy sobie wkręcam.
Jest tutaj ktoś, kto czyta w taki sposób?
Dodam też, że czytam na dosyć mocno przyciemnionym ekranie, w trybie sepi i filtru niebieskiego światła.
#pytanie #ksiazki #smartfon #ebook
  • 20
@GalNoname: jak ci wygodnie, ale telefon na pewno męczy wzrok, w przypadku czytnika masz do czynienia z technologią wyświetlania, która jest niemal identyczna jak klasyczny wydruk, tam ekran ine jest odświeżany -dziesiąt razy na sekundę.
@GalNoname
Jak zależy Tobie na wzroku to lepiej wydać te parę stówek na nowy sprzęt, albo przeżuć się na papier. Też meczy wzrok, ale nie w takim stopniu jak czytanie z telefonu.

Sam napisałeś że reakcją okulisty nie była zbyt optymistyczna.
@GalNoname: chocbys nie wiem jak ustawienia poustawial to nadal czytanie na ekranie co swieci bedzie bardziej szkodliwe od czytania ekranu ktory nie swieci? Jak bardziej? nie mam pojecia ale bedzie.

Jesli rzeczywiscie masz zamiar duzo czytac to zaoszczedz i kup czytnik - tai co nie swieci. Po ciemku nie poczytasz ale cos za cos. Oczywiscie ze jestem tylko anonkiem z neta wiec moje zdanie moze byc bledne ale tak to widze
jest jakiś Kindle albo inny dobrej jakości czytnik na którym da się czytać po ciemku?


@pol-scot: no ale czekaj - do czego dazymy?
Jesli chcesz "pasywny" ekran ktory nie swieci to nie ma takiego zeby po ciemku czytac - zewnetrzne podswietlenie se mozesz zastosowac.
Jak chcesz ekran co swieci to sa takie czytniki - ale telefon tez swieci :P
Mysle ze czytniki beda mialy nazwijmy to "lepsze wlasciwosci" bo sa niejako
@GalNoname: przeczytałem masę książek na telefonie i żadnych problemów ze wzrokiem (wyświetlacze ok 5cali więc średniej wielkości) wiadomo, że kindle lepszy, ale telefon masz zawsze przy sobie.
Obecnie czytam na tel: Na krańce Świata Normana Daviesa, polecam
@GalNoname: Można czytać na telefonie, ale jeśli lubisz czytanie to polecam jednak uzbieranie paru groszy na porządny e-ink, albo po prostu kupować papier. Szkoda życia na byle jakie czytanie.

Sam czytam na telefonie sporadycznie i to w momentach kiedy nie mam kindle'a przy sobie. Natomiast na dłuższą metę jest to po prostu niewygodne i nie najzdrowsze.
@GalNoname: Ja przeczytałem kilka książek, jak dojeżdżałem do pracy, i Ostatnie Meekhany, i daje rade. Ale to tylko żeby się odciąć, czarne tło, biały tekst, i tryb czytanie - robi żółte. A tak to z kompa, wygodniej.