Wpis z mikrobloga

Mirki od #oneplus można śmiało kupować ze stronek typu Banggood/Gearbest etc. czy jednak warto dołożyć i kupić z oficjalnej dystrybucji na stronie producenta? Różnica w cenie 8mki jest dość spora, a niektórzy z was coś piszą o gwarancji producenta
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vinmcqueen: op6 z gearbest już 3 rok śmiga. To tak samo jak zapytać się czy brać coś z Carrefour w pl czy poczekać aż przyjdzie Chińczyk.. ¯\_(ツ)_/¯
@JcL: wiesz, ja regularnie też brałem telefony od Chińczyków, ale nie używałem do tej pory OnePlusa, stąd moje pytanie, bo OP prowadzi swoją oficjalną dystrybucję, a np. Xiaomi nie. Tzn. domyślam się odpowiedzi, jedynie chciałem się upewnić czy poza gwarancją producenta jest jeszcze coś do czego warto byłoby dołożyć, może coś przeoczyłem
@vinmcqueen: są tylko pierdoły takie jak to, że właśnie OP kupiony przez oficjalną stronę ma 2 lata gwarancji, OP kupiony w Chinach tylko 1 rok, na fakturę przez Chiny nie kupisz jakbyś chciał odliczyc podatek, kupując OP z chin dostajesz chińską ładowarkę i instrukcję również po chińsku, oznaczenie modelu czasem różni się między europejskim a chińskim modelem, a co za tym idzie wersje chińskie mogą nie mieć niektórych pasm(z reguły OP
@avira: serdeczne dzięki za rzeczową odpowiedź. Jedno pytanko tylko do tego fragmentu:

z chin dostajesz chińską ładowarkę


mówisz tutaj o tej szybkiej ładowarce Warp? Bo jak mówimy o zwykłej, to tam pół biedy, mam ze 3 blitzwolfy w domu, gorzej jak nie ma tej do QC
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vinmcqueen: Tak chodzi mi o tą którą dodaje Oneplus do zestawów czyli warp, ale różnica jest tylko taka, że zakończenie tej ładowarki nie pasuje do naszych gniazdek, musisz podczepić do tego przejściówkę którą dostajesz w zestawie, więc oprócz tego że estetyka takiej ładowarki z podłączoną przejściówką nie jest może na najwyższym poziomie to właściwości i szybkość ładowania są te same. Dlatego właśnie piszę że to takie pierdoły i wg mnie nie
@avira: a mógłbyś mi powiedzieć na jakiej zasadzie działa gwarancja, jeśli telefon zamówiony z chin? Można u nas w Polsce reklamować na jej podstawie czy tylko w Chinach?
@krzjak28: Realizacja gwarancji odbywa się tak samo jak w przypadku telefonu zakupionego w naszym kraju z jedyną różnicą, że telefon z Chin ma tylko 1 rok tej gwarancji. To znaczy zgłaszasz tzw. RMA na stronie Oneplus, oczekujesz na potwierdzenie, potem dostajesz na maila etykietę kuriera UPS, pakujesz(ja na naprawie serwisowej dołączyłem jeszcze fakturę z banggood), kurier na nast. dzień przyjeżdża i śledzisz losy telefonu na stronie oneplus. Mojego OP wysyłałem 2
@avira: okej, dzięki za informację :) a moze znasz jakieś fajne case i szkła ochronne własnie do oneplusa? Jakieś dobre firmy? A przejściówkę z usb c na jacka 3,5 mm to z blitzwolfa śmiało można brać czy lepiej oryginalny do op? Akurat do 7t nie dodają przejściówki
@krzjak28: Hmm co chodzi o case ja wybieram zawsze Spigen, tanio nie jest ale kupujesz raz i zawsze dobrze chroni telefon zachowując dobry wygląd telefonu. Spigen oferuje takie etui jak rugged armor, liquid air, Tough Armor, Ultra Hybrid. Do wyboru do koloru, choć ja osobiście posiadam liquid air i jestem bardzo zadowolony. Ultra Hybrid jak dla mnie też bardzo fajne bo nie zakrywa plecków. To z zestawu OP7T też jest całkiem
@krzjak28: Z kolei w segmencie folii/szkieł zawsze wybieram 3MK, również nie najtańsze ale kupujesz jednorazowo i masz spokój, a jakość tych szkieł też jest bdb. Mają folie zaokrąglane na rogi ekranu albo zwykłe, folie hybrydowe(czyli jakby połączenie szkła i folii) i szkła. Osobiście zawsze biorę 3MK Flexible Glass, ale nie wiem czy mocny upadek by to wytrzymało, bo mi telefony z łapy nie wylatują ( ͡° ͜ʖ ͡°
@krzjak28: Przejściówkę myślę że można z blitzwolfa brać bez problemu, nie robi to żadnej różnicy bo przejściówki jako tako niczym się nie różnią, w końcu to tylko przejściówka a nie jakiś wbudowany DAC, zresztą blitzwolf dobre jakościowo rzeczy robi/
@vinmcqueen: Jest sprzedawca na alledrogo, sprzedaje za 3999. 12GB/256 (Czarny/Niebieski).
Chiński Model ale w wypadku problemów realizują u nas gwarancje, albo ci opłacają koszty w serwisie lub wymiana/zwrot kasy, w wypadku wymiany również leci na Polski adres. Niedawno otrzymałem swój, każdy zakup tego telefonu to loteria jeśli chodzi o ekran, w moim przypadku nie ma zieleni na szarym/czarnym tle, rozwalonych czerni czy bezlitosnej retencji, jedyne co znalazłem na chama już to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Deadzior: dzięki za info, chwilowo jednak nie kupuję ale będę mieć na uwadze to co napisałeś. Rozumiem że mówisz o wersji 8 / 8pro? Wiesz czy problemy z ekranem są także w wersji 7t?