Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przymierzam się do zakupu czegoś do grania - dla dzieciakow, ale też dla siebie. Sam nie gram od jakichś 25 lat. Oczywiście pytanie - pecet czy x box series x (ewentualnie ps5). Teraz jako że nie interesowałem się tym od dosyć dawna pytania.
1) Pecet o podobnej mocy GPU i z dyskiem SSD podobnej wielkości to nie licząc monitora ile wyjdzie? 4-5 tysięcy?
2) Czy pecet z takimi parametrami zmieści się w jakiejś małej, estetycznej obudowie zbliżonej wymiarami do konsoli, czy nie ma na to szans?
3) Czy w typowe FPSy jak battlefield., CoD, wszelakie Doomy itd. da się prawilnie pograć myszą i klawiaturą na konsoli?
4) Czy te tzw. exclusivy są warte grzechu. Zakładam że nie będziemy grać dużo - pewnie 3-4 tytuły rocznie stykną?
5) Ile typowa hitowa gra (pokroju Wiesiek 3, Red Dead Redemption) kosztuje na konsolę i na Peceta?
#pcmasterrace #ps5 #xboxone #xbox #konsole #consolepeasants
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TomAss83: kup sobie xboxa, poczekaj na fajną promocję na xbox game pass ultimate i ogrywaj sobie bibliotekę microsoftu. Najmniej kombinowania.

W fpsy da się grać, sam grywam czasem z kuzynem na padzie na pc, bo on ma PS4
@TomAss83:
3) tylko w nieliczne jak pan deweloper będzie łaskawy dać taką opcję
4) tak, są np. fajne gry dla dzieci typu Tearaway czy seria LittleBigPlanet
5) jeśli chodzi o konsole to obecnie na start 260-280 zł, ale po premierze z reguły całkiem szybko da się dostać pudełkową wersję za ok. 200 zł. Pudełka na konsolach możesz odsprzedawać/wymieniać swobodnie, na pc już nie ma pudełek właściwie.
@TomAss83: za samą kartę graficzną musiałbyś dać minimum 3000 zł (obecna generacja) lub 2300 (nadchodząca generacja, ale będzie niska dostępność kart). Za procesor ~1500 zł. Za RAM 300. Płyta 500 (bieda wersja jakaś). Zasilacz 500. W xbox masz blue-ray jeszcze - czasem się przydaje. Dysk kilka stówek zależy jaka pojemność. Chłodzenie do procka 100, obudowa 150 - bieda wersje. Windows 500 jak chcesz być legalny i szanujesz własność intelektualną. Monitor do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FalafelNaWynos:
W sensie że na padzie lepiej niż myszką? Próbowałem i jak dla mnie celowanie padem to jak granie na pianinie w rękawicach bokserskich, ale może to kwestia indywidualna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@greedy_critic: @Policjant997: @MisPluszowyZWadaWymowy: @ArquesMartin: @MilionoweMultikonto: @Rudszy_132: @PhoenixPneuma: @youmimicanski: @SalsaDeAmigo: @FalafelNaWynos:

Dzięki panowie za komenty. W sumie skłaniałem się do x boxa. Jeszcze jedna sprawa. Ps5 kusi trochę VRem - ponoć ma mieć dostępny headset. Pytanie czy w tej generacji będzie to już używalne/grywalne? Mnie się coś wydaje że to chyba jeszcze nie. Może za 5 lat. Obecnie za dużo kompromisów jakościowych w
@TomAss83:

W sensie że na padzie lepiej niż myszką? Próbowałem i jak dla mnie celowanie padem to jak granie na pianinie w rękawicach bokserskich, ale może to kwestia indywidualna....


wiadomo na myszce masz większą precyzję, ale na konsoli po prostu mi się gra przyjemniej XD dobry gracz na padzie kosi bardziej niż dobry gracz na pececie. Kwestia pogrania 2 tygodni i wszystko będzie dziecinnie proste jak z jazdą na rowerze (