Wpis z mikrobloga

Czy Wasi dziadkowie/rodzice, którym listonosz przynosi emeryturę do domu, dają listonoszowi "napiwek"?
Byłem dzisiaj u dziadka (lvl 81), który żyje skromnie w bloku, jeździ starym Fiatem Uno (oczywiście garażowanym), mebli w swoim pokoju nie zmieniał od lat 90', jedynie telewizor ma nowy, bo stary kineskop mu się spalił. Dostaje emerytury 3000zł. i zawsze odpala listonoszowi 100 zł. Dzisiaj się pomylił i dał 200 zł. oczywiście powiedział mi to ze śmiechem, bo zaraz potem dodał: młoda listonoszka była, jej się pewnie lepiej te pieniądze przydadzą, bo ja już nie mam na co wydawać, bo nic poza jedzeniem, papierosami i wódką nie potrzebuje.
Pytam z ciekawości czy emeryci, których znacie, też tak dają listonoszom kasę, bo jeżeli tak, to niezłe kokosy muszą ci ludzie zgarniać, lepsze niż kelnerzy w dobrych restauracjach.
#pieniadze #polska #zus #emerytura
  • 4
@matiimakaka: jest to powszechna praktyka, emeryci dają końcówki swoich emerytur jako napiwki jednak są to kwoty rzędu kilku bądź maks kilkunastu złotych, o takiej hojności jaką ma Twój dziadek nie słyszałem :P