Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem od firmy w Warszawie wycenę projektu domu wraz z kosztem adaptacji, ale coś czuję, że te ceny adaptacji są jakieś przesadzone, ponad dwa razy tyle ile kosztuje cały projekt (,).

Cena Projektu bez zmian: 2 990 zł
Dodatki:
Tablica budowlana gratis
Dziennik budowy gratis
Kosztorys budowlany gratis
Projekt wentylacji mechanicznej 380 zł
Zmiany w projekcie razem: 6 400 zł
zmiana stropu na gęstożebrowy - 2000 zł
podniesienie poziomu podłogi parteru o 2 schodki - 1000 zł
projekt ogrzewania podłogowego zasilanego pompą ciepła - 900 zł
zmiana materiału ścian na porotherm - 300 zł
powiększenie łazienki na dole kosztem wiatrołapu i dodanie prysznica - 500 zł
skasowanie kominka - 800 zł
wygospodarowanie pokoju na poddaszu w miejsce łazienki 5, kosztem pokoju 4 i garderoby 6 - 500zł
zadaszenie pergoli blachą - 400 zł
Projekt zagospodarowania działki: 1 500 zł

Wartość zamówienia: 11 270 zł

Może ktoś doradzi jak negocjować cenę i która pozycja wydaje się przesadzona, czemu i o ile?

Pierwsze co rzuca mi się w oczy to koszt zmiany stropu dwa razy większy niż znajomy robił w tym roku (a ma większy dom) w tej samej miejscowości. Czyli sobie architekt doliczył tu 1000 zł około.

#budowadomu #architekci
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yami: nie rozumiem. Niektóre te zmiany to są zmiany nie istotne. I kierownik budowy może je przyklepać w trakcie budowy i fajrant. Nie zapłacisz za nie. Skasowanie kominka 800 zł??? Nie stawiaj go i tyle. Odpadnie ci komin i obróbki. Najpierw idź do normalnego kierownika budowy. My zmienialiśmy dach z dachówki na blachę. Na poddaszu zmieniliśmy układ pomieszczeń i to wszystko robił nasz kierownik budowy
@Capshov: Dzięki za komentarz, tak czytałem, że z tym kominkiem to, czy jest istotne, czy nie - to różnie patrzą - a w moich rejonach akurat słyszałem, że się czepiają. I to jest kominek + komin od niego.
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?332495-Brak-kominku-mimo-%C5%BCe-na-projekcie-budowlanym-jest&fbclid=IwAR3OqxvO-QTEITZ4QMyKrKMJJ8Mq3Dnq4yoCr4kMBEidyTZQlN0QRUd756k

Kominka może nie być, ale komin być musi i nie można z niego zrezygnować na etapie budowy ot tak wpisem KB w dziennik. Brak komina wprowadza szereg zmian w całej konstrukcji budynku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yami: instalację elektryczną to nikt nie zobaczy poza tobą i elektrykiem. Kto ci sprawdzi gdzie idą kable? Nikt i nikomu się nie będzie chciało chodzić z czujnikami i sprawdzać co jest pod tynkiem. Ja zrezygnowałem z jednego komina i #!$%@?. Miało być gazowe a będzie pompa ciepła. A komina nie ma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yami: ja kupiłem projekt w internecie. Poszedłem do kierownika budowy który jest też architektem. Zapłaciłem 1500 zł za prowadzenie budowy i elo. Żadnych więcej kosztów
@Capshov: tylko jak Ci odbiora ten komin przy odbiorze domu jak go nie ma? Wiadomo ze czesc rzeczy jest nieistotna, ale np jak idą rury z gazem lub szambo to jednak duża zmiana i obcy człowiek robiący inwentaryzacje pod koniec nie będzie chciał się podkładać i podpisywać sie pod czymś czego realnie jest inaczej niż w projekcie
@yami ja bym zrobił i innego architekta wycenę projektu indywidualnego bo calosciowy koszt wyszedł