Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Testosteron również powoduje wypadanie włosów, nie tylko DHT

wrzucam jeszcze raz, bo jak słusznie zauważył @JohnyL wkradł mi się jeden istotny błąd wcześniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Większość ludzi walczących z łysieniem nie zdaje sobie sprawy, że DHT nie jest jakoś wyjątkowo przystosowane do siania spustoszenia we włosach. Wypadanie włosów powoduje każdy androgen, po prostu DHT ma wyjątkowo wysokie powinowactwo do receptorów androgenowych w skalpie, kilka razy wyższe niż testosteron. Trzeba mieć na uwadze fakt, że poziomy testosteronu mamy w organizmie kilka razy wyższe niż DHT, dlatego pomimo jego słabszej androgenności także trzeba go uwzględnić i podjąć odpowiednie działania.

Sam finasteryd obniża DHT o 70%, ale całościowa ilość "obrażeń" zadawanych przez androgeny zmniejszaja się jedynie o połowę.

Ostatnią rzeczą jaką byśmy chcieli robić byłoby ustrojowe zbijanie poziomów testosteronu, dlatego w grę wchodzą tylko miejscowe rozwiązania i tu mamy do wyboru 3 środki:

-RU58841
-fluoridil
-CB-03-01

Są to wszystko antyandrogeny, ich mechanizm jest inny niż w przypadku fina czy duta, nie wpływają one na enzym 5-alfa reduktazę i nie hamują konwersji teścia w DHT tylko łączą się z repceptorami androgenowymi w skórze głowy, uniemożliwając przyłączenie się do nich cząsteczek testosteronu i pozostałych ilości DHT których nie zbił fin/dut.

Z trójki wyżej wymienionych związków RU58841 wydaje się najsilniejszy, chociaż także najmniej bezpieczny, bo to jedynie środek badawczy, który co prawda jest znany i stosowany na własną rękę na zachodzie od kilkudziesięciu lat, to nie ma on żadnego zatwierdzinego profilu bezpieczeństwa, ale opierając się na bro-science można stwierdzić że jest raczej dobrze tolerowany, w dodatku jest w normalnej cenie, jeden mirek z wykopu będzie niedługo miał proch RU prosto z fabryki po taniości, więc będzie można to nabyć po cenie nie większej niż przeważająca część ludzi płaci za fina.

Fluoridil - jeszcze o nim zbyt wiele nie czytałem, ale z tego co wiem działa, jest bezpieczny, droższy od RU, chociaż może też da znaleźć się jakieś dobre źródło taniego prochu, na razie nie szukałem.

CB-01-01 - nowa droga substancja (cena to około dwukrotność ceny RU) , która za parę lat ma szansę przejść do mainstreamu, gdyż kilka dni temu FDA zatwierdziło prepraty zawierające CB w niskim stężeniu do leczenia trądziku. Niestety wydaje się także znacznie mniej skuteczna w porównaniu do RU58841.

Połączenie fin/dut + RU/Fluoridil/CB będzie bardzo skutecznie ograniczać destrukcyjne działanie androgenów w skalpie i stowrzy dobre warunki do odrostu włosów, które można do wzrostu stymulować przy użyciu minoxidilu i/lub stemoxydyny oraz wykonując mikronakłówanie dermarollerem albo lepiej dermastampelem

Na koniec artykuł gościa, który w ostatnich latach wypromował RU i zrobił eksperyment gdzie zbił dutem DHT do pozoiomów bliskich zeru biorąc jednocześnie duże ilości teścia i pomimo tego obserwował bardzo dużą utratę włosów.

https://moreplatesmoredates.com/testosterone-causes-hair-loss/

#lysienie #zakola #wlosy #niebieskiepaski #gruparatowaniapoziomu #wychodzimyzprzegrywu
Towarzysz_Pawulon - Testosteron również powoduje wypadanie włosów, nie tylko DHT

wrz...
  • 38
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JohnyL: wtf przecież jemu się morda zmieniła nie do poznania, z starego dziada w deliktatnego chłopca.

Ja już teraz mam takie łagodne rysy więc gdybym to wziął to pewnie zacząłbym przypominać dziewczynę
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: No tak, zmieniła się, jak coś to usunąłem posty, bo trochę nie dotyczą tematu Twojego posta, jakim są zewnętrzne blokery by było jak najmniej skutków ubocznych, Androcur tutaj do tego zestawienia nie pasuje haha
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: Badania pokazują prawdę, minoxidil przyczynia się do szybszego starzenia się skóry i worów pod oczami (u mnie minoxidil mocno wysuszał skórę, przez co potrafiła odpadać w postaci masy białych płatków), do tego hamuje wode w organizmie, przez co mogą powstawać obrzęki, np. na stopach (ale to częściej na oral minoxidilu), mało tego, obniża ciśnienie (w końcu do tego ten lek został stworzony), ale jak na dzisiejsze standardy minoxidil stosowany
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JohnyL: a jakbym wziął minoxa i odstawił po zarośnięciu skroni to straciłbym wszystko to co zyskałem? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jest jakaś inna alternatywa w ogóle? Stemox z tego co czytałem działa słabiej niż minox 2% i raczej ludzie używają go tylko jako dobry rozpuszczalnik
  • Odpowiedz