Wpis z mikrobloga

3 mocne źródła (Stone, Ducker i Romano) zgodnie donoszą, że United doszło do porozumienia w sprawie warunków kontraktu Sancho oraz prowizji dla jego agenta za transfer. Sancho chce przejść, ale Borussia wciąż nie chce ustąpić w sprawie swoich wymagań finansowych.

Romano i Aarons w artykule dla Guardiana rzucają więcej światła na sprawę - wg nich Borussia nie schodzi z wymaganych 120m EUR (108m GBP), natomiast ostatnia oferta United miała opiewać na 100m EUR (90m GBP) natomiast brakujące 20m EUR miałoby być płatne w bonusach za wyniki zapisane w kontrakcie.

artykuł
Stone
Ducker

#united
#borussia #borussiadortmund #bvb
#plotkitransferowe
  • 19
@Cojman: tak, aczkolwiek nie było nigdy informacji na temat dogadanej prowizji agenta. Teraz wszyscy są zgodni - 250k tygodniowo dla Sancho, agent dogadany, pozostała już tylko zarząd BVB. Też nie jestem przekonany, że United jednak zapłaci całość upfront, niemniej to jest taka kwota, że nie jestem też pewny na 100%, że BVB jednak nie zejdzie z ceny choć trochę, bo lepsze 100 baniek w garści dziś niż niepewne 120 za rok.
@allocer: no właśnie ta informacja o strukturze 100 + 20 zmiennych pojawia się chyba po raz pierwszy, poprzednie plotki mówiły o 80 + 20 + 20, na które Borussia też ponoć nie chciała przystać
@vinmcqueen: Bo United wysłało nieoficjalną ofertę, która opiewała na 90 mln + 18 mln bonusów. Dortmund bonusów nie chce, tylko gwarantowaną kasę. Następna oferta, już oficjalna będzie bez bonusów i z gwarantowaną zapłatą.
Spokojnie. Sancho będzie w United.
@allocer: @vinmcqueen: myślicie, że to będą dobrze zainwestowane pieniądze jeśli transfer się uda? Z jednej strony chłopak jest jeszcze młody i różnie może być z jego formą a z drugiej strony ostatnie duże transfery raczej się sprawdzają.
@Cojman: Myślę, że to będą bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Przy tym trenerze i tak budowanym zespole można się tylko rozwinąć i osiągnąć bardzo dużo. Presja i tak będzie, niezależnie od ceny zakupu.
@allocer: jeżeli w tych plotkach jest ziarno prawdy, to faktycznie wygląda na to, że do porozumienia może dojść. 20m to wciąż sporo kasy jak na obciążenie jednorocznego budżetu, niemniej jeżeli United oferuje już 100, to widać, że bardzo im zależy, żeby trochę nie powiedzieć, że jest lekka desperacja. Transfer Havertza do Chelsea też tu nie pomógł, bo pokazał, że nawet w czasie Covida można wyłożyć 80 baniek (tak, wiem, że Chelsea
@vinmcqueen: coraz mniej mam szacunku do bvb przez takie sytuacje, robią mu pod górkę w rozwoju, bo nie oszukujmy się PL>Bundes, żądają góry hajsu na już w dobie pustych stadionów - mało przyjazne biznesowo podejście, tylko po to, żeby 9 raz z rzędu #!$%@?ć majstra z bajernem, którego już nie potrafią prześcignąć nawet jak ekipa lewego daje się zezłomować jakiemuś Eintrachtowi.

Poprzewracało się tym wlatzkom i zorcom w doopach po tym
@vinmcqueen: Chelsea przede wszystkim miała 160 mln z transferu Hazarda.
Nie traktowałbym źródeł typu Ducker, Stone czy Romano jako plotek. Ducker i Stone są pozytywnie nastawieni do tego transferu. Podobnie Nurse (też BBC).
Wg. mnie dzisiaj, albo jutro będzie już wszystko jasne.
Wg. mnie dzisiaj, albo jutro będzie już wszystko jasne.


@allocer: pliz :D oczywiście, każde z tych źródeł jest mocno wiarygodne dla United, dlatego w ogóle popełniłem ten wpis, jednak o warunkach oferty pisał jedynie Romano, a te jednak trochę biorę z przymrużeniem oka. Oczywiście chciałbym żeby jak najszybciej doszli do porozumienia, ale z takim podejściem Borussii, nie wierzę że szybko dojdzie do porozumienia. Kolega @MarteenVaanThomm trafnie to ujął, bo biznes transferowy,
@vinmcqueen: Nie zrezygnują. Nie wiem, jak będzie wyglądać końcowa cena. Wiem tylko, że Dortmund gra mecz w poniedziałek i jeśli do tego czasu się coś nie rozwiąże, to szanse zmaleją (ale nie znikną).
Jak to mówił Wojtek Pawłowski: "We will see what time will tell".
@allocer:

Myślę, że dziś albo pojutrze to się zupełnie nic nie wydarzy. Gdyby w United byli na tyle pewnie transferu to Ole nie mówiłby takich słów - "Wszyscy wiemy, że to lato i ten rok jest bardzo dziwny. To bardzo ważne, aby każdy zrozumiał, że ma to wpływ na futbol i nie każdy może wydawać miliony i wielkie miliony."

Osobiście jestem sceptycznie nastawiony do pozytywnego zakończenia tej sagi transferowej, a nawet
@allocer: na skrzydłach akcje całkiem nieźle kreują martial/rashford/james, problem jest z wykończeniem, bo Martial chce wbiec z piłką do bramki, Rash nie trafia z 5 metrów, a James jest bardziej od holowania piłki i wrzutek niż ścinania ze skrzydła na bramkę.

Zauważ, że United jest jakie jest, ale z kreowaniem szans nie ma problemu, jest problem z trafieniem do siatki, dlatego oni w pierwszej kolejności powinni szukać napadziora z prawdziwego zdarzenia,