Wpis z mikrobloga

Dobra to drugie pytanie. Mam ta #aero2 bezpłatny internet. Ale mi góra sięga w #chorzow do 100kb/s
Co jest mega słabym wynikiem. I zastanawiam się nad kupnem przenośnego #router #komputery
bo podejrzewam, że tam będzie lepsza antenka więc i prędkość może większa? Bo z tego co wyczytałem prędkość powinna sięgać 512kb/s.
Więc chcę spróbować kupić przenośny router, ale nie wiem czy to coś pomoże.
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@yellowshadow: Spróbuj ustawić "Preferowane 3G". Nie zaszkodzi wypróbować, choć gdzieś czytałem, że Aero2 BDI aktualnie potrafi połączyć się i po LTE, ale sam tego nie próbowałem, bo mam tą kartę we wbudowanym w laptopa modemie obsługującym max 3G.
Skoro jakiś dostęp do sieci jest, to APN jest pewnie ustawiony poprawnie, ale też warto się upewnić.
@mp107: Ogólnie śmieszną lokalizację mam, bo wszędzie dookoła mnie jest LTE, a akurat w miejscu gdzie jestem go nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mniejsza. Zmienienie na 3G nic nie pomogło, dlatego rozmyślam nad zakupieniem takowego routera. Bo prędkości nawet nie przekraczają 100kb/s, co jest tragicznymw ydaje mi się wynikiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
rozmyślam nad zakupieniem takowego routera.

@yellowshadow: Nie wiem, czy warto w to aż tak inwestować.
A sprawdzałeś może, jak w Twojej lokalizacji sprawuje się sieć Plus? Z tego operatora infrastruktury korzysta Aero2. Choć zgodzę się, że raczej nawet "dramatycznie" obciążona stacja bazowa nie zwolniłaby aż tak na 3G.
Warto wspomnieć, że z poziomu ustawień telefonu możesz wymusić tylko "Preferowane 3G", czyli, że telefon połączy się z siecią 3G lub starszą 2G,
@mp107: Sprawdzalem zasieg i powinienem miec 3g, a lte juz mi nie siega, musialbym przejsc bardziej do centrum.
Zrobiłem tą akcję co podałeś. Wymusiłem LTE i co ciekawe miałem niby to LTE, ale działało tak samo do limitu 100-150kb/s. Powiedz mi, czy ja muszę zarejestrować tą kartę? Bo jedynie co to włożyłem do telefonu i zacząłem używać, może muszę się zarejestrować czy coś?
-- Jutro spróbuję iść tam do strefy LTE
@yellowshadow: skoro nie żydzisz, to zrób jak trzeba, kup router + antenę zewnętrzną dopasowaną do nadajnika i będzie gitarka. Jak pokombinujesz z używanym routerem, to nawet w 4 stówkach się dasz radę zamknąć. A co do routera przenośnego - jeśli telefon nie łapie, to router przenośny dużo nie pomoże, chyba, że go wywalisz gdzieś pod dach, ale to tak samo możesz zrobić z telefonem. Na aero2 leci te realne 4xxkbps jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yellowshadow: Aero2 robi cap na poziomie 512 Kbit rzeczywiście, więc w praktyce osiągałam jakieś ~480 Kbit
Na pewno masz dobry zasięg Aero2 u siebie?
Sprawdź z innym sprzętem