Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od jutra będę nieubezpieczona. Nową pracę zacznę dopiero 1 października. Zastanawiam się jak rozwiązać sprawę ubezpieczenia zdrowotnego na okres pozostałych 20 dni września?
Dobrowolne ubezpieczenie w NFZ wydaje się nieco drogie jeżeli chodzi o niepełny miesiąc. Czy po podpisaniu umowy na takie ubezpieczenie z dniem 1 października będę musiała ją zrywać? Czy wystarczy, że nie zapłacę stawki za kolejny miesiąc? Co do rejestrowania się w UP jako osoba bezrobotna mam pewne obiekcje. Co jeżeli skierują mnie na rozmowę kwalifikacyjną do pracy, której i tak wiem, że nie podejmę? Stracę wtedy status osoby bezrobotnej i ubezpieczenie zdrowotne? Ile może upłynąć czasu zanim mnie z UP skierują gdziekolwiek? Będą się starali wybrać pracę zgodnie z moim wykształceniem i doświadczeniem przez co nieco wydłuży się okres skierowania na rozmowę czy skierują do pierwszej lepszej z brzegu już następnego dnia? Jak było z wami?

Ubezpieczenie nie jest mi jakoś bardzo niezbędne, jestem młoda, do tej pory nie miałam żadnych problemów ze zdrowiem, nie mam umówionych wizyt u lekarza. Jednak sama świadomość, że przez te 20 dni może się zdarzyć wiele nieprzewidzianych chorób czy wypadków chociażby na drodze, których konsekwencje mogą pochłonąć potężne pieniądze sprawia, że strasznie się stresuję.

Co byście poradzili?

#ubezpieczenie #nfz #medycyna #zdrowie #pup #urzadpracy #urzad #bezrobocie #praca #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f58f6758679b6c666e7b5cc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 30
@AnonimoweMirkoWyznania: Idziesz do urzędu i się rejestrujesz. Pani daje Ci wizytę na za tydzień. Idziesz na tą wizytę. Bierzesz co Ci dają i zanim się skapną, że nie poszłaś złożyć CV już dawno będziesz pracować na etacie. Ewentualnie zgłoś, że znalazłaś pracę i po kłopocie. Może jeszcze jakaś kasa z tego będzie.
@AnonimoweMirkoWyznania: właśnie koleżanka @lydia_l wspominała o ważnej rzeczy - czy policzyłaś sobie 30 dni od daty wygaśnięcia/rozwiązania umowy?

a co do Twojego pytania to nic za to nie grozi - w Polsce nie ma obowiązku bycia zarejestrowanym bezrobotnym :). Z panią z PUP sobie śmieszkowałem, ze teoretycznie można tak co miesiąc robić i nie powinno być problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kwestią jeszcze jest czy przez koronkę