Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Często czytam, że programiści 15k nie robią nic poza pracą, czyli nie uczą się nowych technologii w domu i tak dalej.
Sam też mam takie podejście, że idę do pracy na 8 godzin i to tyle jeśli chodzi o programowanie. W domu spędzam czas z dziewczyną i poświęcam się hobby, które jest związane ze sportem.

Mam 6 lat doświadczenia w IT. Teraz chciałem zmienić i nigdzie mnie nie chcą. Pracowałem głównie w Javie i PHP 5. Jeśli chodzi o Javę to wszędzie oczekują Springa, a nigdy w tym nie pracowałem. Gdy mówię o PHP 5 to niby jest ok, ale na rozmowie pytają mnie z rzeczy z PHP 7, w której nie pracowałem.
Z javascript podobnie. Pracowałem w ember.js przez jakiś czas, a na rozmowie zaczynają pytać o rzeczy najnowsze o których nawet nie słyszałem.

Czuję jakby w ciągu kilku lat straciłem kompetencje do tego, żeby zmienić pracę. Bo wszędzie oczekują, że będziesz wszystko umiał od razu.

#programista15k #programowanie #pracait #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f58a4038679b6c666e7b49f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: jakoś wątpię, że cię nigdzie nie chcą. Prawdopodobnie nie chcą cię tam, gdzie ty chcesz iść i za pieniądze które sobie wymyśliłeś, a to zupełnie co innego. IT jest branżą taką, że jak się nie uczysz w pracy, to musisz się uczyć po godzinach. Niezależnie kiedy, ale trzeba się uczyć. Za szybko się zmieniają rzeczy i wiedza z poprzednich lat jest nikomu niepotrzebna.

A z tego że przegapiłeś dwie wersje
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja tam w robocie codziennie po 0,5-1h sobie coś tam czytam o nowinkach i to w zupełności wystarcza. Nikt nie ma z tym problemu a wręcz odwrotnie. Poza tym mamy wolność implementacji i często korzystamy z jakichś nowinek.
Tak więc stopniowo (horyzont kilkuletni) u nas wszedł (.NET Fullstack): Elasticsearch, React, ASP.NET Core, Webpack. W planach Typescript.

Dzięki temu robotę można od ręki zmieniać.
Tylko po co? ( ͡° ͜
brak: Witamy w świecie programowania. Ta branża niestety tak wygląda i widać to po komentarzach. Albo masz normalne życie, czas na hobby i rozwój siebie który nie koniecznie jest związany z pracą. Albo zostajesz nolifem i zakuwasz po godzinie nowości które za rok będą już przestarzałe.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

@AnonimoweMirkoWyznania: ciężko mi w to uwierzyć, brałem udział w wielu rozmowach rekrutacyjnych i prawie każdy twierdzi, że jak jestem x lat branży i znam jakieś tam technologie to brakujących rzeczy mogę się douczyć już w pracy. Zdarzają się procesy gdzie mam do rozwiązania kilka zadań z algorytmów, język w którym to zrobię jest dowolny niezwiązany z samym stanowiskiem. Albo procesy gdzie mam jedynie opowiedzieć o swoim doświadczeniu i problemach jakie rozwiązywałem
Ja to po pracy siedzę 4h, żeby douczyć się technologii, którę są wymagane przez firmy na rynku IT. Szczęściarzami są ci, którzy mają w pracy już te technologie.
@AnonimoweMirkoWyznania: bait jak nic.
Ja np. javę kojarzę tyle co na studiach się uczyłem, a bez problemu bym ogarnął prostą aplikację w springu. Co za probilem poświęcić Ci parę wieczorów na to?

JS - co Ci tam doszło? Syntactic sugar na klasy, async/awaait, generatory, let, const. Nie ma tego tak dużo. Zrobiłbyś 1 czy 2 małe projekty, nawet zwykłe todo list i już byś ogarnął.

PHP 5. Nawet nie skomentuję.