Wpis z mikrobloga

Zacząłem grać w #warframe i mam kilka pytań:
- Gdzie najszybciej expic bronki i frejma
- Na czym się skupić na początku (robienie tych węzłów chyba ma najwiecej sensu, nie?)
- Jakie mody są warte uwagi na początku i gdzie je zdobyć
- O co chodzi ze szklarzem i co ciekawego oferują lokacje fortuna, cetus
Możecie też rzucić jakieś tipy dla początkujących, będę wdzięczny :D
  • 33
@SmazonaCebulka 1 akkad wf bronie eso
2 jak chcesz w sumie
3 polataj troche misji to same wpadna a te rzadsze mozesz kupic
4 event z ktorego dostajesz spoko nagrody i mozesz tez kupowac sobie tam cos za punkty
5 otwarte swiaty ale ja bym ci polecal chwile pograc zanim sie tam udasz
@Koshnei: Kij chciałem dać edytuj i się usunęło. Stronek z buildami jest bez liku. Najpopularniejsza jest overframe.gg, ale ja preferuję: https://www.cephalonwannab.com/

- Gdzie najszybciej expic bronki i frejma

W grach opartych na grindzie nie szybkość jest najistotniejsza. Ja bym zapytał gdzie najefektywniej.
Jak donosi kolega @Savire510 najefektywniej w RJ Void, ale do tego trzeba mieć 7 intrisics i grupę która pociągnie.
Najlepiej na wszelkich misjach typu endless - ESO/SO/Defence na public.
@SmazonaCebulka: Ja chciałem tylko wspomnieć, że jako nowy gracz twoje główne i najprostsze źródło platyny to publiczne otwieranie reliktów. Jak zbierzesz kupę złomu i wystawisz to wszystko na warframe.market to na spokojnie zbierzesz platynę na najważniejsze rzeczy jakie potrzebujesz. (sloty)

A jeżeli mowimy o przechodzeniu przez planety to najważniejsze wyznaczniki to questy i junctiony (węzły). Jak dojdziesz do Uranu to się zacznie "prawdziwa" fabuła.

W przypadku kredytów to się o nie
@SmazonaCebulka Leć po kolei wszystkie planety i wyfarm na początku frejma Rihno, który jest idealny dla początkujących. A po drugie, to ożeń się z Wikipedią warframe, bo na początku to tam będziesz spędzał więcej czasu, niż w samej grze xD
wyfarm na początku frejma Rihno, który jest idealny dla początkujących


@grzsci:
Nie zgadzam się. Rhino bez wyrankowanych modów, ziemniaka, augumentów i na niskim MR jest kompletnie bezużyteczny* w porównaniu do utility frejmów jak np. Frost, nie wspominając o Nekrosie. Rhino prowadzi do powielania niewłaściwych nawyków z innych strzelanek, czyli braku ruchu i nieużywania miękkich osłon. Jak komuś zależy na tym by być nieśmiertelnym to Nezha jest znacznie lepszym pomysłem**. Ja osobiście
@brass Chłope, Rhino można łatwo wyfarmić praktycznie zaraz na początku gry na Venus, a Ty wymieniasz jakieś gówniane frejmy, do których trzeba mieć dojo, albo mieć odblokowanych więcej planet, żeby je zdobyć.

Rhino prowadzi do powielania niewłaściwych nawyków z innych strzelanek, czyli braku ruchu i nieużywania miękkich osłon.


Jakie używanie osłon? Co to jakiś taktyczna szczelanka? Warframe jest prostą grą i jak zdobędzie odpowiednie mody, to żadna osłona nie jest mu do
Warframe jest prostą grą i jak zdobędzie odpowiednie mody, to żadna osłona nie jest mu do niczego potrzebna.


@grzsci:
Tylko potwierdzasz to co napisałem.
1. bez modów i ziemniaka nie pociągnie
2. prowadzi do grania jak idiota

gówniane frejmy

De gustibus.

do których trzeba mieć dojo

Hmm dołaczenie do klanu takie trudne?

albo mieć odblokowanych więcej planet

Frost nie jest tak znowu bardzo dalej, a żeby zbudować Rhino trzeba wyfarmić
bez modów i ziemniaka nie pociągnie


@brass Łał, czyli tak samo jak każdy frejm, który wymieniłeś? No coś niesamowitego.

https://youtu.be/IpQmEm7z__Y

prowadzi do grania jak idiota


Prowadzi do przyjemnej początkowej rozgrywki, bo chłop nie będzie ginął co chwilę jak idiota. A jak okaże się, że gra mu się spodoba, to wtedy nauczy się grać. A jak będzie chciał, to se ogarnie jak zrobić Rihno z pancerzem pow 100 tysięcy i będzie stał w
Łał, czyli tak samo jak każdy frejm, który wymieniłeś? No coś niesamowitego.


@grzsci:
Napisałem, że posiadam Nezhe bez ziemniaka i idzie. Frost idzie spokojnie na 100/100/100/100 i tylko z vitality.

https://youtu.be/IpQmEm7z__Y

Nawet nie będę oglądał filmiku z 2016 roku.

Prowadzi do przyjemnej początkowej rozgrywki, bo chłop nie będzie ginął co chwilę jak idiota

I przez to nie nauczy się podstawowych stylów walki w warframe (ciągły ruch przy pomocy wszystkich dostępnych środków,
Ja chciałem tylko wspomnieć, że jako nowy gracz twoje główne i najprostsze źródło platyny to publiczne otwieranie reliktów.


@Savire510: @SmazonaCebulka:
Ja chciałem tylko dodać, żebyś nie robił tego co widzę robią niektórzy i otwierają radianty na public z randomami.
Chcesz otwierać radianty, bo szukasz konkretnej części, znajdź grupę premade na :recruit:
@grzsci:

Nie wiem o czym Ty #!$%@? z jakimiś osłonami w tej grze. Zrobiłem każdy kontent w tej grze i ni #!$%@? nie wiem po co mam korzystać z jakiś osłon?

Sam sobie odpowiedziałeś tutaj:

Prowadzi do przyjemnej początkowej rozgrywki, bo chłop nie będzie ginął co chwilę jak idiota
@grzsci:
Argumentum ad personam? Już? Szybko.
Polecam Ci ciekawy eksperyment. Załóż sobie nowe konto i rób wszystko to co doradzasz - nie dołączaj do klanu, wyfarm sobie rhino i kicaj nim sobie po misjach. Założyć, że nic nie wiesz o tej grze będzie ci raczej trudno, bo jak widać masz o tejże wiedzy ogromne mniemanie, ale zawsze to pozwoli ci się trochę wczuć w skórę kogoś kto dopiero zaczyna.