Wpis z mikrobloga

@Arado-Akbar: Na Grouponie zakupiłem kupon do kliniki Optegra (Warszawa), płaciłem wtedy ok. 3000 zł (para oczu). Na jakiś czas przed operacją nie mogłem nosić soczewek - taki był wymóg.
Sam zabieg trwał ok. 10 minut. Zagrożeń żadnych (chyba?) nie było :)
Najgorszy dla mnie był światłowstręt przez jakiś czas po zabiegu. Nawet jeśli miałem okulary przeciwsłoneczne Uvexa z dobrym filtrem i zamknięte oczy to łzy same leciały.
Wadę miałem coś ok.
światłowstręt trwał do ok. tygodnia. Tak - miałem w prawie jazdy wpisaną konieczność noszenia okularów lub soczewek. Gdybym miał same okulary wpisane to byłby problem, ale w związku z wpisanymi soczewkami to nigdy nie miałem nieprzyjemności, a byłem przez policję zatrzymywany parę razy do rutynowych kontroli.
@TakiTaki: możesz cos więcej powiedziec? Jakie osoby kwalifikują się do zabiegu - wada nie może się powiększać przez jakiś czas? Jak to sprawdzają? Miałeś wczesniej robione badania i dopiero potem zabieg? Zastanawiam się mocno nad tym, -2 na każdym oku to niby nie jest duzo, ale już nie mało :)
@RzaoPaulo: Do Warszawy przyjechałem z Trójmiasta specjalnie na badanie. Po czym miałem wrócić. Oczy zostały sprawdzony w każdy możliwy sposób. Pytano się mnie nawet o to czy uprawiam jakieś sporty odpowiedziałem, że siłownia, kick-boxing, bieganie bo to podobno ma wpływ na wybranie odpowiedniej metody korekcji. Nie powiem jakie to były badania, ponieważ było ich tak wiele, że nie jestem w stanie sobie przypomnieć. Po wszystkim umówiono się ze mną na zabieg
@TakiTaki: ten zabieg mona zrobic tylko jak wada sie zatrzyma? Mi przez ostatnie lata z - 0,75 na -1,25 sie pogorszyl, do tego lekki astygmatyzm I zastanawiam sie wlasnie czy oplaca sie to robic gdy moze mi sie jeszcze pogorszyc