Wpis z mikrobloga

Hm, tak mi się przypomniało jak ostatnio żonka znalazła telefon, jakiś nowy (4 kamery) ale zablokowany i wyciszony. No i tak minął już z 2 tydzień jak telefon wrócił do właściciela, ale tak sobie przypomniałem i:

- nie mogłem zadzwonic i znaleźć kontaktów typu mama,tato,żona,mąż itd - bo zablokowany - to utrudnia oddanie.
- kurcze jednak dobre tel. robią, bo widać było, że przejechało po nim auto a jedyne zniszczenia to kamyki wbite w folie ochronną - zapewne ekran ma wgniecenia, ale tel. ciągle działał
- ciężko odebrać, bo tel wyciszony
- nawet jak mi sie wyświetli, że dzwonił "Grzegorz Brzęczyszczykiewicz"... to i tak nie zadzwonie, bo nie znam numeru.

Więc jak zgubisz #telefon to... dzwoń z jakiegoś nowegu numeru - o ile masz w notyfikacjach pokazywanie takich informacji.

#android

A może ktoś ma jakiś tips jak działać w takiej sytuacji? Da się coś więcej zrobić niż podłączyć tel. do ładowania i czekać na połączenie?
  • 12
@rebahr: @deusvult_: No i to troche takie słabe jest. Kiedyś to znaleziony tel. brało się, wybierało "mama", "żona", "Justynka" i dało znaleźć się właściela.

Teraz to tak trochę właściciel mu mieć szczęścia (zapewne w iphone więcej).

Ale nawet mając adb i podłączony tel. to nie da się się jakieś numeru tel wyciągnąc?
Bo chyba w sytuacji jakby tel. się rozładował, to właściciel się nawet nie dodzwoni (jak mia jakiś pin/kod)
@deusvult_: Hm faktycznie, dory pomysł.
Zapewne też salon - jakbym się zgłosił z kartą - potrafił by odnaleźć właściciela (ciewae czy by pomogli).

Oh, czyli jednak to o to chodziło w tym rejstrowaniu simów ;P
@mccloud nie wiem jak inne modele, ale Samsung S9 w ustawieniach ekranu blokady ma opcje "informacje kontaktowe". Mam tam wpisaną krótką wiadomość z numerem do Żony. Nie wszystko stracone...
O... dobre pytanie:
Jak przyszedłbym do @Specjalista_Plus @play_polska @OrangeEkspert z tekstem "mam taką znalezioną" kartę - macie możliwość wysłania mu... hmm listu pocztą polską? (wiadomo, telefonu nie odbierze :D) z informacją w stylu "twój tel. został odnaleziony przez XXX-XXX-XXX zadzwoń to go odzyszkasz" czy nie pomagacie w takiego rodzaju sprawach?

EDIT: bo jakby nie patrzeć to już nie chodzi o tel, tylko zdjęcia #bombelkow ;P

@wgasowski dasz namiar gdzie to się ustawia?