Wpis z mikrobloga

Żady (ang. jade) - kamień szlachetny, bardzo popularny we wschodniej i południowej Azji. Charakteryzuje się zwykle intensywnie zielonym kolorem. W dawnych czasach uważany za cesarski klejnot - był używany do wytwarzania najbardziej drogocennej biżuterii i ozdób, równoważny złotu i diamentom. Obecnie, dość powszechnie wydobywany w Mjanmie (Birmie), jest dostępny już za niewielkie pieniądze.

Na zdjęciu stoisko sprzedające biżuterię jadeitową (jedna z odmian żadów) w singapurskiej dzielnicy Chinatown.

#ciekawostki #azja #bizuteria #jemprzeciez <- mój tag
kotbehemoth - Żady (ang. jade) - kamień szlachetny, bardzo popularny we wschodniej i ...

źródło: comment_1599582988LbR1IxSvN5u7gDEdLhSGlz.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@noriad: w tym roku odpuściłem już targi gdziekolwiek (może się pokuszę o Warszawski Comicon bo wykupiłem na początku roku stoisko) - przy koronawirusie jest zwyczajnie kiepsko i bez większego sensu więc przenoszę sie bardziej do sieci
  • Odpowiedz
@Bellie: nie mam pojęcia :) ja jestem trochę sceptyczny jeśli chodzi o właściwości różnych materiałów w kontakcie ze skórą, ale pewnie ludzie, którzy się tym zajmują, mają na to jakieś wyjaśnienie (lepsze bądź gorsze)
  • Odpowiedz