Wpis z mikrobloga

Hej ludzie z #warszawa, dostaje świra już. Mam #kartamiejska dodatkowo hologram młodego warszawiaka no ale się nie kwalifikuje, legitka od października dopiero a ukończyłam już 21 rok życia. Do popu się dodzwonić jest masakra, byłam dziś w 3 to jeden dosłownie zamknięty idk czemu bo nigdzie info nie ma, rozpłynął się, do jednego nie zdążyłam a w kolejnym taka kolejka w środku i na zewnątrz, że zrezygnowałam bo od 5 rano jestem na nogach. Co ja mam robić żeby ta cholerna kartę w tym miesiącu doładować? Mogę tylko na kwotę ulgową no ale mi nie przysługuje w tym miesiącu z mojego rozumowania.

#kiciochpyta #ztm #ztmwarszawa #bilety
  • 25
Mogę tylko na kwotę ulgową no ale mi nie przysługuje w tym miesiącu z mojego rozumowania.


@Leosandra: Wat? Ładujesz bilet na tym jaki chcesz, nie masz zniżki to ładujesz normalny, masz w biletomatach do wyboru jaki chcesz bilet zakodować. Może jeszcze Ci się nie skończył dlatego masz tylko opcję przedłużenia to poczekaj do końca ważności i wtedy nowy kodujesz
@Leosandra:
Legitymacja ważna od 1.10 więc ulgowy możesz kupić dopiero od października. Natomiast jak złożyłaś dokumenty potwierdzające rozliczanie podatków w Warszawie to możesz kupić bilet warszawiaka (normalny), a od 1.10 bilet młodego warszawiaka (ulgowy + obliżka z tytułu Warszawiaka).
@gumpa_bobi nie wiem moze nie kumam tych biletomatow Ale żebym nie wyszła na blondynkę to próbowałam ogarnąć to z chłopakiem. Hologram stracil ważność a ulgi na razie jeszcze miesiąc mi nie przysługują, nie mogę zmienić sobie sama hologramu w biletomacie, mam te dokumenty złożone przy okazji jak wgrywałam hologram młodego warszawiaka

@beer_man mogę tylko przedłużyć hologram młodego warszawiaka ale przysługuje mi dopiero jak dostanę legitkę czyli od października, nie znalazłam w biletomacie
@Leosandra: Ale holgram, a zniżka studencka to dwie różne rzeczy. Hologram - płacisz podatki w WWA (i tu nie ma znaczenia czy normalny czy ulgowy), a zniżka wiadomo. Więc może przedłuż hologram tego młodego warszawiaka, a bilet zakoduj normalny czy tak też się nie da? Z tymi hologramami to też są czasem cyrki więc możliwe, że i tak czeka Cie wizyta w POPie
@beer_man no tak tak, hologram swoją drogą a zniżki studenckie swoją. Tylko legitymacja studencka uprawnia mnie do zniżek z tego hologramu młodego warszawiaka. Zjem coś po pracy i chyba podejdę do biletomat i spróbuję pokminic znowu, tak jak piszesz. Chociaz gubię się czym różni się przedłużenie od kodowania (°°
@Leosandra: Legitymacja jest tylko nośnikiem, jeśli zakodujesz normalny bilet to nie będzie problemu. Przedłużenie od kodowania różni się tym, że przedłużyć możesz tylko taki sam bilet jak masz obecnie (w tym wypadku ulgowy), a nowy kodujesz jaki chcesz. Oczywiście ten stary bilet w tym momencie Ci przepada.
@beer_man hm ja to próbowałam robić w tym czerwonym, ktory po prostu ma inne opcje. Ten jest niebieski, to wiele wyjaśnia. Być może mnie uratowałeś! Lecę szukać najbliższego niebieski go, wisze Ci piwo ((oo))
@beer_man byłam I to jest jakaś tragedia. Zakodowany jest tylko ten ulgowy. Dzwoniłam na infolinie i nic sama nie zrobię. Muszę zapylac z pitem i wyrabiać nową kartę miejska, na jeden kuźwa miesiąc. Paranoja
@Leosandra: Dziwna sprawa, spróbuj jeszcze się w POPie dogadać w takim razie bo z doświadczenia wiem, że na tych infoliniach są średnio poinformowani, ale weź wtedy wrazie czego zdjęcie coby dwa razy nie rodzić jak jednak trzeba będzie wyrabiać. Na metrze świętokrzyska są 2 punkty to jak w jednym kolejka to zawsze jest drugi czy gdzie tam Ci pasuje.
@beer_man kurcze no właśnie nie wiem, ale już po drukowałam pita i upo i będę dowiadywać się.

@ETplayer no ale mam 22 lata skończone a studentka będę od pazdziernika i wtedy mi przysługują ulgi :( boję się że w razie kontroli zostane poproszona o dokumenty potwierdzające ulgę a raz płaciłam mandat z własnej głupoty