Wpis z mikrobloga

"Media przygotowują się na nadejście nieuniknionego: Kyle Rittenhouse ZOSTANIE OCZYSZCZONY ZE WSZYSTKICH ZARZUTÓW.
Najbardziej hoplofobiczne tuby propagandowe zaczynają zmieniać refren swojej publicystyki w obliczu faktów, nagrań i zeznań świadków.
Coś, co dla każdego bezstronnego obserwatora z analitycznym okiem było oczywiste od samego początku (że Kyle działał w obronie własnej i bohatersko walczył z hordą zbirów i notowanych przestępców, na czele z gwałcicielem dzieci), w mediach podlegało dzikiej cenzurze prewencyjnej.
Nie można było mówić ani pisać pozytywnie o Kyle'u.
Nie można było organizować zbiórek pieniędzy na jego obronę.
Twitter zawieszał konta jego adwokatów.
Politycy, celebryci i dziennikarze nazywali go "masowym mordercą", "rasistowskim zabójcą" i "białym supremacjonistą" - bez choćby skrawka dowodu na poparcie tych twierdzeń. Ba, nawet tak krętacka organizacja jak ADL nie zdołała wygrzebać pojedynczego wpisu z social mediów, który ewentualnie świadczyłby przeciwko Kyle'owi.
Nie mieli nic prócz swojej chorej nienawiści do chłopaka.
Znienawidzili go, bo był biały i się postawił. Znienawidzili go, bo dał radę się skutecznie obronić w skrajnie niesprzyjających okolicznościach za pomocą karabinka AR-15 (w głowach hoplofobów - symbol zła), atakowany przez pedofila, włamywacza i damskiego boksera, czyli próbkę reprezentatywną patusów z Antify.
Tak sobie głośno myślę - końcówka tego roku będzie emocjonalnie trudna do zniesienia dla wielu osób, szczególnie tych reagujących na wydarzenia jak egzaltowana nastolatka:
Derek Chauvin - gliniarz, który przyblokował kolanem kark śmiertelnie naćpanego fentanylem George'a Floyda - może wyjść na wolność.
Garrett Rolfe - policjant, który zastrzelił agresywnego, zapijaczonego menela na parkingu w Atlancie - na pewno wyjdzie na wolność.
Kyle Rittenhouse - w ramach pozwów odwetowych zgarnie miliony $$$ odszkodowania.
Zapowiada się gorąca zima."

A ja tymczasem już się nie mogę doczekać reakcji naszych wykopowych czarno-czerwonych wywrotowców z neuropy. No chyba, że jak zawsze kiedy dzieje się coś kompromitującego ich napiszą "a kogo to obchodzi" XD

#usa #hoplofobia #4konserwy #bekazlewactwa #bron #blm
  • 18
@lizakoo: też to czytałem, te artykuły są jeszcze jednak bardzo nieśmiałe.
Też uważam, że Kyle się bronił i nie powinien być nawet oskarżony. (#!$%@? każdy kto ma oczy, to widzi)
Gdyby to była "normalna" kryminalna akcja między białymi, tematu by nie było, ale to jest sprawa wysoce polityczna, a ze sprawami politycznymi to różnie bywa...
Nawet w stanach, albo zwłaszcza w stanach...
jeszcze jednak bardzo nieśmiałe


@orro: Przecież nie mogą tak od razu frontu zmienić o 180 stopni... Delikatnie trzeba wprowadzać elementy rzeczywistości do lewej wizji.

Aż mi się przypomina artykuł sprzed wyborów prezydenckich u nas, w "Krytyce Politycznej" pisali że Bosak/Konfederacja to wcale nie takie najgorsze zło i można się z nimi dogadać, żeby nie poparli Dudy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@m1600: proces dotyczy Wisconsin, co w innym stanie to nie ma znaczenia.
1. To nie była jego broń.
2. Nie przemycił jej przez granice stanu.
3. Są analizy które mówią, że wyjątki prawne pozwalają nosić otwarcie broń długą (long rifle) osobom od 16 roku życia.
To jest napisane w pokrętny sposób. Możesz od 18, ale są 3 wyjątki, które odnoszą się do następnych punktów. To nie jest pewne, że broń jest
@orro:
ad 1. To prawda, tym gorzej dla niego, bo pociągnie rodziców za sobą
ad 2. Trudno tu użyć słowa przemyt. Natomiast nie miał prawa jej posiadać/mieć przy sobie i w jednym stanie i w drugim
ad 3. Chciałbym zobaczyć te analizy. Znam temat tylko bardzo pobieżnie, ale takie wyjątki odnoszą się raczej do niepełnoletnich będących pod opieką dorosłych (z uprawnieniami), przy polowaniach, na strzelnicach czy na swojej farmie/terenie
ad. 4.
@m1600: widać, że pobieżnie. Posłuchaj kogoś mniej demo.
1. rodzice nie mają znaczenia. on ma zarzuty i on odpowiada.
2. Stany. Ma zarzuty w jednym stanie, a w drugim nie ma. Ważne co jest w tym stanie gdzie ma sprawę.
3. Analiza? proszę: https://twitter.com/willchamberlain/status/1299034859453607936
chodzi mi co mówi willchamberlain.
a potem w komentach inny typ:Cor-EL
https://twitter.com/CorrrEL/status/1299281944971223040
zobacz filmik i commenty
4. Czytaj inne internety, mniej demo. W tym filmie co podałem,
@amperrowwer: Zacny wpis i mam nadzieje ze prokuratura i sady podejma sluszna decyzje, ale zapominasz o najprostszej technice manipulacji medialnej. Jesli te trzy osby zostana calkowicie oczyszczone z zarzutow mainstreamowe media po prostu przestana o nich gadac :D Jesli myslisz ze te sprawy sa zbyt grube zeby je zamiesc pod dywan jesli nie beda sie zgadzac z linia propagandy to sie grubo mylisz.