Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Miejsce dla smutnych szarych ludzi bez żadnych zainteresowań, których jedyną aspiracją jest złudna perspektywa zarabiania na życie w byle jakiej korporacji, najlepiej takiej nie za daleko od Starbucksa albo klubu Park, bo wieczorem będzie można z kumplami wyskoczyć na Królewskie za 8 zł. Odradzam wszystkim ludziom, którzy nie chcą się bawić w żałosny teatrzyk pośród wyjątkowo miernych aktorów, którego jedynym celem jest uzyskanie papierka, który – jak powiedziała ciotka ze Starachowic – ma wybitne znaczenie na rynku pracy, bo bez niego będziesz roznosił pizzę. SGH to definicja marnotrawstwa czasu, rak na dupie całego systemu szkolnictwa, a przede wszystkim fabryka ludzi, którzy, będąc przekonanymi o swojej wyjątkowości, nie mają nic do zaoferowania. SGH – raj dla apple’owców i jeden wielki wyścig szczurów. To ciągłe spamowanie SGH-owców zdjęciami z jakichś targów, szkoleń, eventów i innych festynów sprawia, że trudno oprzeć się wrażeniu, że nie robią oni tam nic innego poza dbaniem o własny wizerunek w social mediach.

#sgh #studbaza #warszawa #kariera #patologiazmiasta #wyscigszczurow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f5531b88679b6c666e7ae97
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie ma w Polsce lepszej uczelni pod względem ekonomii, finansów i tym podobnych niż SGH, a to czy zamierzasz uczestniczyć w, jak to nazywasz, "wyścigu szczurów", zależy wyłącznie od Ciebie. Poza tym, z tego co się orientuję (mogę się mylić, bo nie jestem do końca w temacie), po SGH zarobki są całkiem niezłe, więc nie wiem czy można mówić, że ta uczelnia produkuje ludzi, którzy nie mają nic do zaoferowania,
SGHahaha: Skończyłam studia 1 stopnia na SGH, teraz kontynuuję przygodę z tą uczelnią na magisterkich.
Uczelnia jest fajna, elastyczna. Można spokojnie łączyć pracę ze studiami. Duża dowolność pozwala wybierać zarówno przedmioty rozwijające jak i dazyc do dyplomu po najmniejszej linii oporu. Ludzie są bardzo sympatyczni, pomocni I ambitni. Jest tutaj świetne środowisko do rozwijania siebie i osiągania swoich celów. Warto tez pochwalic poziom lektoratów.
Oprócz pracy, równolegle, robię inżyniera na jednej