Wpis z mikrobloga

Siemka wszystkim. Za rok mam maturę i muszę się zastanowić nad dobrymi studiami. Nie przewiduję aż tak zajebistego wyniku z matmy ( a szczególnie z fizyki która w mojej szkole leży ), żeby dostać się na politechnikę ale kto wie, jeśli jakimś cudem się dostanę to będę zadowolony. Więc szukam innej uczelni w gdańsku albo w warszawie w której mógłbym studiować informatykę. Zacząłem zastanawiać się nad PJATK'iem w Gdańsku w Warszawie. Jedna osoba powiedziała mi że pjatk w gdańsku leży ale w warszawie jeszcze jest git. Nie do końca wiem czy to prawda więc to moje główne pytanie w tym wątku. Jakie są różnicę pomiędzy tą a tą uczelnią? Drugie pytanie czy naprawdę warto iść tam a nie gdzie indziej. Kwestia pieniędzy nie wchodzi w grę, chciałbym jak najwięcej wynieść ze studiów. Trzecie pytanie jeśli warto iść na PJATK to czy na studia dzienne czy zaoczne? Każda osoba dzieląca się swoim doświadczeniem z jakąś uczelnią z informatyką jest mile widziana :) Protipów także posłucham.
Z góry dzięki za każdą odpowiedź
#pjatk #pjwstk #gdansk #warszawa #studia #studbaza #politechnikawarszawska #politechnikagdanska
  • 10
  • Odpowiedz
@JVCK: najlepiej w ogóle, bo studia to scam. A jeśli już to nie w Polsce, jest teraz wiele możliwości na studiowanie za granicą tanio albo za darmo.
  • Odpowiedz
@r4do5 po liceum wolałbym iść na studia bo raczej innego wyboru nie mam :P Nie jestem aż taki #!$%@? z infy już teraz żeby sobie poradzić w jakiejś pracy ;p gdybym konczyl technikum to inna sprawa. A studia za granicą jakieś polecasz ?
  • Odpowiedz
@JVCK: nie wiem. Musisz sam zbadać temat. Jak jesteś zdecydowany na programowanie to poszukaj, tutaj przewijal się temat jak dojść do programisty lub testera w kilka - kilkanaście miesięcy i jaka praca pośrednio związana z tematem może pomóc.

Studia dzienne to strata czasu i paradoksalnie pieniędzy. Policz sobie ile godzin (wraz z nauką własną czyli powiedzmy X1,5 -x1,8) trwają studia i pomnóż to razy najniższa stawkę godzinowa. Teraz policz sobie
  • Odpowiedz
nie wiem. Musisz sam zbadać temat. Jak jesteś zdecydowany na programowanie to poszukaj, tutaj przewijal się temat jak dojść do programisty lub testera w kilka - kilkanaście miesięcy i jaka praca pośrednio związana z tematem może pomóc.

Studia dzienne to strata czasu i paradoksalnie pieniędzy. Policz sobie ile godzin (wraz z nauką własną czyli powiedzmy X1,5 -x1,8) trwają studia i pomnóż to razy najniższa stawkę godzinowa. Teraz policz sobie kiedy ci się
  • Odpowiedz
Nie przewiduję aż tak zajebistego wyniku z matmy ( a szczególnie z fizyki która w mojej szkole leży )


@JVCK: Panie rok do matury wiesz ile przez ten rok możesz sie z matmy nauczyć... >90% z rozszerzenia spokojnie, tylko musisz zacząć już teraz i sam przerabiać materiał i książki, a nie liczyć na szkołę
  • Odpowiedz
@JVCK: PJATK to uczelnia prywatna i, przynajmniej jak ja aplikowałem parę lat temu, to były miejsca więc wynik niezbyt miał znaczenie - chyba były tylko jakieś minimalne wymogi. Samą uczelnię polecam, praktyczne podejście, jak ktoś nie ma za wiele wiedzy z IT a planuje w to iść to IMO warto, bo zajęcia z każdej dziedziny i poruszające szeroki zakres. Ja tam głównie dla papierka wybrałem PJATK, ale podobały mi się
  • Odpowiedz