Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gaku745: Akurat ja jestem (powiedzmy) przedsiębiorcą (spokojnie, jednoosobowym) i nie mam pracodawcy. Nietrudno mi sobie jednak wyobrazić, że go mam. Sytuacja wyglada tak - pracodawca, za wykonaną pracę oferuje mi w umowie pewną sumę pieniędzy, na którą mogę się zgodzić lub nie. Jeśli się nie zgodzę - poszukam lepszej oferty lub założę własną firmę. Jeśli się zgodzę - to znaczy, że dobrowolnie zgodziłem się mu oddać tą "nadwyżkę", bo wiem że to rynek wycenia moją pracę, a nie marksistowscy analitycy z kosmosu. Godzę się to, bo wiem że jeśli "nadwyżki" nikt by mi nie kradł (gdybym pracował jednoosobowo) nie mógłbym osiągnąc takiej pensji, bo nie mam do tego wystarczającego kapitału początkowego. Nie przeszkadza mi, że pracodawca zarobi na mojej pracy, skoro ja zarobię więcej, niż jakbym miał pracować bez niego. Tym samym nikt mi nic nie kradnie, bo dobrowolnie zrzekam się teoretycznych dochodów niemożliwych do uzyskania, na rzecz oferowanych mi realnych, chociaż niższych. Innymi słowy dla mnie, jako osoby uczciwej, propozycja zwrócenia mi czegoś, co dobrowolnie sprzedałem i tym samym obrabowania uczciwego człowieka jest paserstwem i współudziałem w zbrodni. Jako osoba uczciwa jestem gotów bronić niewinnej osoby przed bandytą, tak jakbym bronił kobiety/mężczyzny przed zwyrodniałym gwałcicielem, który proponuje mi współudział w zbrodni. Bronienie siebie lub niewinnego człowieka jest dla mnie również jednyną sytuacją, w której rozważałbym zabicie bandyty (w obronie własnej). I choćbym pracował u najbardziej chciwego Janusza, zawsze stanę po stronie ofiary, a nie czerwonych oprawców.


w modelu gospodarczym socjalistycznym będzie nasze wspólne

Po moim trupie. I większość Polaków myśli jak ja. Patrz ile miał procent popierany przez KPP
  • Odpowiedz
Akurat ja jestem (powiedzmy) przedsiębiorcą (spokojnie, jednoosobowym) i nie mam pracodawcy.

@Ekspert_od_niczego: Jeśli jesteś przedsiębiorcą jednoosobowym, to nie jesteś żadnym przedsiębiorcą xD

Jesteś pracownikiem bez umowy o pracę i bez protekcji kodeksu pracy j-----m przez większych przedsiębiorców.

A przynajmniej tak by było w większości przypadków, ale po tych twoich 6 nieruchomościach wnioskuję że jesteś landlordem. Czyli zwykłą pijawką xD A jeśli tak, to tfu na
  • Odpowiedz
@Ekspert_od_niczego: Dobra starczy tego p---------a, idę spać, miłych snów w kapitalistycznej dystopii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I niech ktoś wreszczie wytłumaczy @SuperDuperHornet jakie są założenia Mutualizmu jako odłamu anarchistycznego, bo jak nie, to sam przeczytam o Mutualizmie i mu wytłumaczę, a zrobię to w sposób bardzo stronniczy i komunistyczny.

Władza rodzi pasożytów, niech żyje Anarchia!
G.....5 - @Ekspertodniczego: Dobra starczy tego p---------a, idę spać, miłych snów w ...

źródło: comment_1599449117sqgCQpYHrTTnPoS2BRw7IW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
tfu na ciebie xD


@Gaku745: tak można podsumować typowego komucha/antifiarza/zadymairza. Zawsze na kogoś plują

Zdajesz sobie sprawę, że akap dopuszcza istnienie komun i nie zamierza ingerować w czyjeś poglądy? Komuna może być sąsiadem regionu z akapem i mogą, żyć ze sobą w pokoju nawet handlując ze sobą. To gdzie ktoś będzie chciał mieszkać to jego indywidualna
  • Odpowiedz
Zdajesz sobie sprawę, że akap dopuszcza istnienie komun i nie zamierza ingerować w czyjeś poglądy? Komuna może być sąsiadem regionu z akapem i mogą, żyć ze sobą w pokoju nawet handlując ze sobą. To gdzie ktoś będzie chciał mieszkać to jego indywidualna decyzja.


@m00n: no a kto mi zagwarantuje że jakiś opłacony kapitalistyczny bogacz nie wykupi prywatnej paramilitarystycznej najemnej bojówki, żeby będąc wyposażonym w sprzęt militarny nie wbić nam do
  • Odpowiedz
@Gaku745: ok, dołożyli się do startupu. Ale nie jet to raczej kwota, która ustawia kogoś do końca życia. W sensie rodzice przekazali mi Amazona a ja tylko odcinam kupony. Dostał dotacje od rodziców w ilośći dwóch rocznych pensji klasy średniej w USA.
  • Odpowiedz
Dostał OLBRZYMIE pieniądze


@Gaku745: To zależy od punktu widzenia. Owszem z punktu widzenia robotnika to olbrzymie pieniądze. Z punktu widzenia biznesu grosze. Z punktu widzenia banku, plankton. A z punktu widzenia klasy średniej ciężko zarobione pieniądze. Ale to nie jest dziedziczona fortuna która ustawia cię na całe życie. W Polsce też dziadkowei przekazują wnukom swoje mieszkania, które często są warte kilkaset tysięcy zł i jakoś nie ustawia ich to do
  • Odpowiedz
Myślisz że w anarchokomunie można być patolem i nierobem i nie trzeba będzie pracować? Oj mocno się tacy ludzie rozczarują.


@Gaku745: hmm przecież zachowanie wynika z genów i wychowania, a odpowiedzialność osobista to zabobon, więc dlaczego ktoś miałby być karany za bycie patolem i nierobem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O ile szanuję ruchy anarchistyczne za nacisk na godność człowieka i umiejętność zauważenia że prawo to tak
  • Odpowiedz