Wpis z mikrobloga

@PanHagrid: wiem, wy lubicie lizać buty przedsiębiorcom i zamordystom, jak Korwin ( ͡° ͜ʖ ͡°) kochacie wolność ale nienawidzicie demokracji - dla was wolność należy się tylko grupce wybranym, i nikomu więcej xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gaku745: W kapitalizmie mało kto umarł z głodu. Kapitalizm daje wielkie szanse na wzbogacenie się dla każdego. Jeżeli ktoś jest przedsiębiorczy to będzie mieć dobrze. Jeżeli ktoś urodził się w biedzie, ale jest pracowity to bez problemu osiągnie klasę średnią. Bzdura jest to że bogaty zawsze będzie bogaty. Nawet jeśli urodzi się genialny inwestor, który nigdy nie straci na swoich inwestycjach to kiedyś będzie musiał przekazać swój majątek dzieciom. A
  • Odpowiedz
Ale dzięki wspaniałemu komunizmowi zapanował olbrzymi głód i zostało zabitych 100 mln ludzi.


@Piwniczny_haker: Aaaah, te wspaniałe 100 mln ludzi, masz na myśli liczbę z książki Black Book of Communist, której koautorzy się wyparli, bo Courtois miał obsesję żeby zaokrąglić w górę liczbę zgonów do 100 mln i szukał ich na siłę, bo 100 mln by się lepiej sprzedawało na półkach sklepowych xDDDD

Nice meme.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gaku745: powiedz jak mam traktować poważnie anarchistuf, którzy popierają demokrację, czyli symbol państwowych rządów. Ludzie nie powinni decydować o rzeczach, o których nie mają zielonego pojęcia, tak jak w polityce i tak jak w biznesie, bo motłoch się na tym nie zna i ich wybór napewno skończy się to bankructwem firmy. Jedyna demokracja do zaakceptowania to demokracja konsumentów.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gaku745: no tak. Ale to nie jest wina kapitalizmu. Dziwnym trafem najwięcej z głodu umiera w krajach, w których najbardziej ingeruje się w gospodarkę. Gdyby nie wielkie korporacje to jeszcze więcej ludzi by tam umierało z głodu.
  • Odpowiedz
Kapitalizm daje wielkie szanse na wzbogacenie się dla każdego. Jeżeli ktoś jest przedsiębiorczy to będzie mieć dobrze. Jeżeli ktoś urodził się w biedzie, ale jest pracowity to bez problemu osiągnie klasę średnią.


@Piwniczny_haker: Wiesz, biorąc pod uwagę jeszcze że przytaczasz społeczność mobilną, wiesz które kraje oferują największą mobilność społeczną?
G.....5 - > Kapitalizm daje wielkie szanse na wzbogacenie się dla każdego. Jeżeli kto...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gaku745: A Ty wierzysz, że ludzie są inherentnie altruistyczni, z drobnymi wyjątkami i w to, że wszyscy ludzie są równi potencjałem. Jedno i drugie to bzdura i stąd te górnolotne teorie o powszechnym szczęściu w komunizmie, które w praktyce kończą się zawsze dokładnie tak samo. Ciekawe jest spostrzeżenie pewnego zjawiska przez użytkownika Orzeech, które ja również stwierdziłem - Czemu wszystkie ankomy zarabiają grosze? Mam taką teorię - stąd, że ankomami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gaku745:

Ludzka natura jest prospołeczna i kolektywna i oparta na wzajemnej pomocy i temu nie zaprzeczysz

O ile wcześniejszy fragment to typowe gadanie komuchów, które słysze po raz setny, to ten fragment sprawił, że wybuchłem śmiechem.
  • Odpowiedz
@Ekspert_od_niczego: Kiedy to pisałem już przyjąłem formułę retoryki piwnicznego hakera, który pisze g---o bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Miło mi że ci poprawiłem humor. Śmiech to zdrowie a wasze zdrowie jest dla mnie bardzo cenne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gaku745: Przecież to była anarchia. Państwo nie miało tam absolutnie żadnej władzy. Czy znowu usłyszę "to nie był prawdziwy anarchizm/komunizm"? Co do Rożawy "Raport AI ujawnił też falę przymusowych wysiedleń arabskich mieszkańców północnej części Syrii, których dopuszczali się żołnierze YPG. W zamieszkałym przez Arabów miasteczku al-Husseinija zniszczyli prawie wszystkie domy, żeby wysiedleńcy nie mogli do nich wrócić. Jeden z cytowanych w raporcie mieszkańców al-Husseiniji mówił: „Wyciągnęli nas z domów i
  • Odpowiedz
@Ekspert_od_niczego: nie popieram takich działań. Ale ty wyciągasz takie przypadki, a potem myślisz sobie "ale barbarzyńcy" i cieszysz się że żyjesz sobie spokojnie w kapitalizmie, kapitalizmie który wysyła drony bombardujące ludność cywilną w Syrii i Iraku, który to kapitalizm zdestabilizował przede wszystkim cały teren bliskiego wschodu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gaku745: Twoje uzasadnienie to dogmatyczny bełkot, który nie ma w sobie nic z argumentów. Życzę wam jak najgorzej, bo wiem do czego doprowadzi wasz terror, ale Tobie jako jednostce życzę forsy z nieba, bo tylko to może cię ocucić i sprawić, żebyś odczepił się od pieniędzy i majątku uczciwych ludzi.
  • Odpowiedz