Wpis z mikrobloga

Serio - nawet jeżeli korpo Ci to opłaca to imo kompletnie nieprzydatna sprawa.


@joffie:
To samo można mówić o konferencjach i szkoleniach. W końcu wszystkiego można dowiedzieć się z JLS i dokumentacji.

Jeśli ktoś podchodzi to tego egzamu i zdaje bez przygotowania to faktycznie bez sensu. Z drugiej strony, można się sporo nauczyć przygotowując się do takiego egzaminu. Tak samo, nie każdy potrafi się uczyć z dokumentacji i musi jeździć na
  • Odpowiedz
Nie zgodzę się. Na konferencjach masz możliwość bycia "na czasie" z tym co się dzieje w twoim środowisku, jakie technologie nowe wchodzą czy często historie w jaki sposób ludzie rozwiązali w swojej firmie dany problem. No i dodatkowo poznajesz ludzi.

Dlatego jeżdżę na konferencję, chyba nigdy nie jechałem tam z nastawieniem zdobycia suchej wiedzy rodem z dokumentacji.


@joffie: Zgadza się, alternatywą dla suchej wiedzy z dokumentacji są szkolenia. Co do konferencji
  • Odpowiedz
co Ci dał certyfikat?


@joffie: Certyfikat nalezy trakotowac przede wszystkim jako motywacje do ugruntowania i usystematyzowania wiedzy + zdobycia jej w obszarach w ktorych normalnie niemialbys ochoty albo czasu. Certyfikaty maja sens, ale te odpowiednio dobrane, a nie na zasadzie: a zrobie sobie z 10 jakichs przypadkowych certów bedzie to lepiej wygaldac.
  • Odpowiedz
@63274682374: Ale równie dobrze mógłbyś się tego samego nauczyć bez robienia certa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie są certy i są certy, np certyfikaty Red Hata są wartościowe, bo żeby je zdać rzeczywiście trzeba ogarniać, a certyfikaty Microsoftu to w większości syf bo to bardziej test z trivii niż sprawdzenie umiejętności.
  • Odpowiedz
@sztefen_muller: 1z0-808 jeszcze zdawałem (tzn. oblałem:) na miejscu w autoryzowanym centrum. Ale później nauczyłem się korzystać ze zdalnych egzaminów. Na kilku pierwszych egzaminach trochę mnie męczyli sprawdzeniem biurka. Tj. otwórz 2 szufladę, pokaż co jest pod biurkiem, wyciągnij papier z drukarki. Obecnie to już od razu egzamin uruchamiają. Przygotuj pomieszczenie, pousuwaj monitory, drukarki, książki itd i startuj. I zamknij się w pomieszczeniu żeby nikt nie wszedł w trakcie, bo będzie fail.
  • Odpowiedz
@mrzk: super, wielkie dzięki za merytoryczną odpowiedź! Będę musiał ostro posprzątać na biurku/w szufladach bo #!$%@? mam od marca jak zaczęła się zdalna praca przez covid. Aha, i jeszcze jedno - jak mam setup z 2 monitorami to lepiej jest usunąć jeden? Czy się nie przejmować?
  • Odpowiedz
@sztefen_muller: Wszystko zależy od tego na jak upierdliwego opiekuna egzaminu trafisz. W najgorszym przypadku będziesz rozłączał i sprzątał wszystko na egzaminie. Z QA: Is my workspace okay for testing?

During the check-in process, you will be asked to take photos of your work area, which will be checked by a proctor prior to exam launch. Please ensure that your desktop is clean and that you are not within arm’s reach of
  • Odpowiedz