Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki (jeśli też są wśród nich entuzjastki tej epickiej gry),
Uprzejmie zapraszam do dyskusji na temat swojego ulubionego miasta w Heroes 3. Podajcie proszę swoje argumenty, dlaczego akurat ten wybraliście :)
Jeszcze z czasów jak byłem nieświadomym mega noobkiem (okres podstawówki, gdy nasz PC miał 32MB ramu), moim ulubionym miastem był Zamek (muszę poprawiać "zamek" na "miasto", żeby jakoś to brzmiało :) ). Wybór był dla mnie wtedy o tyle oczywisty, że we wszystkich grach z różnymi jednostkami/bohaterami brałem to co najbardziej ludzkie. Warcraft 3: ludzie, Diablo 2: Paladyn(tu akurat wszystkie postacie to ludzie, ale może jego "światłość" decydowała), Earth 2150: ED i tak dalej. Niestety w kampanię dużo nie grałem, bo jakoś tak szybko stawała się za trudna ( ͡° ʖ̯ ͡°) "co za przypadek"
Jak zacząłem czytać fora i zgłębiać tajniki tej gry, okazało się jak mało wiem i jak cienki bolek ze mnie w te Herosy. Umiejętności wybierane niemal losowo, dlaczego on rzuca czar na wszystkich swoich lub moich?!?! lub "ło kurde wszystkich przyspieszyłem!", magiczny portal? a po co to?, jakoś dostać implozję i będzie ekstra (ale żeby wbić mądrość na eksperta już nie wiedziałem XD).
W gruncie rzeczy dalej uważam Zamek za jedną z silniejszych frakcji, ale stracił pierwsze miejsce na rzecz Lochu. To miasto polubiłem za szybkość, balans, 3 dobre jednostki latające, brak widocznie słabych punktów (tak, wiem, chimera dostaje baty od wielu 6-poziomowców, ale i tak bardzo ją lubię), magię oraz bohaterów. W zasadzie jak odpalam hirołsy, to teraz gram tylko Lochem.
Najmniej lubię Twierdzę i Inferno. Twierdzę za bardzo trudne atakowanie (podobnie jak w Cytadeli) miast i ogólnie mam wrażenie, że jednostki są dość kruche. Wiem, że ma szybką i dość tanią rozbudowę. Inferno jest dla mnie ciężkie ogólnie do opanowania i wydaje mi się po prostu słabe pod względem jednostek. Ale wrota wymiarów szanuję, super budynek jeśli mam możliwość z niego korzystać. W dawnych latach lubiłem też Bastion (pewnie znowu za jego "światłość, dobroć i harmonię"), ale teraz zastanawiam się, czy nie jest to jedno z najsłabszych miast. Pozostałe miasta są dla mnie raczej neutralne. Nie gram nimi, bo bym pewnie dostawał w dupala.
Czekam na Wasze opinie, może ktoś mnie naprostuje z moim osądem nielubianych frakcji, bo nadal nie jestem pro-graczem. Max średniak ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tak, wiem, że miasta też mają lepsze lub gorsze zastosowania w zależności od mapy :)
Aha, Przystani kompletnie nie znam, bo gram w Złotą Edycję tylko.
#heroes3 #komputery #gry
BulgarskiTaboret - Mirki i Mirabelki (jeśli też są wśród nich entuzjastki tej epickie...

źródło: comment_1599334284ErNbioJkRqUk6pbaLwZz5Q.jpg

Pobierz
  • 18
@BulgarskiTaboret: Gram już ponad 20 lat i na randomowych mapach zawsze sobie losuję frakcję - jedne lubię bardziej, inne mniej, ale do każdej czuję sentyment.

Za to jako dzieciak tylko tytani - prawdopodobnie dlatego, że mój starszy brat lubił nimi grać, więc podświadomie zostałem zarażony.
@BulgarskiTaboret: Twierdza bardzo fajny zamek, problem był z nim przy budowaniu siedlisk bo takie cyklopy kosztowały 20 kryształów i kolejne 10 na behemoty. Na szczęście hota to balansuje i można zrobić te budynki w sensownym czasie xD Można w drugiej turze zbudować behemota i czyścić nim mapke bo twardy jest, 160 hp. A co do inferno to się zgodze jedno ze słabszych miast które swoją drogą też poprawili w hocie.
@promateosz: Też lubiłem Fortecę ze względu na tytanów, ale teraz widzę w nich skarbonkę na klejnoty, zwłaszcza przy budynku :D
W Lochu największym minusem dla mnie jest wysoka podatność na klątwę. W ten sposób można dobrze udupić całą bitwę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jeszcze dodam, że nie ma drugiej takiej gry jak Heroes 3, gdzie jak zobaczę w internecie jakiś screen, czy to sloty na jednostki, czy okno skrzyni skarbów (klik klik ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), łapie mnie tak wielka nostalgia i chęć natychmiastowego włączenia tej gry :) To chyba jest moja gra wszechczasów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BulgarskiTaboret: zawsze lubilem Nekropolis, Wrota Zywiolow, Loch oraz Fortece. Wiadomo Nekropolia + Isra, nie do zajechania, we wrotach zywiolow kazdy rodzaj magii, duzo jednostek strzelajacych i feniksy, Loch bo duzo strzelajacych i Gunnar a Twierdza to magia + duzo strzelajacych i tytany i Solomyr z lancuchrm.
Ostatnio jednak jesli gram to przewaznie biore Cytadele. Tazzar ktory ma platnierstwo, wszystkie mozliwe bonusy staram sie brac do obrony, jego EQ tez bardzej pod
@piegu92: Chyba pomyliłeś nazwy Twierdzy z Fortecą :) Twierdza to behemoty i gobliny. Wydaje mi się, że Forteca ma średnich bohaterów ogólnie. Szkoda, bo pod kątem magii jest jednym z najlepszych miast.
Jeszcze nikt nie podał wśród lubianych zamków Inferno. Na razie wychodzi na to, że jest to najmniej lubiane miasto.
@piegu92: No nie bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Twierdza to magia na 3 poziomie gildii, dwie strzelające jednostki (czyli środek stawki) z czego orkowie bardzo słabi. Zestaw jednostek Twierdzy to goblin, wilczy jeździec, ork, ogr, ptak gromu, cyklop i behemot. Twierdza jest bardziej nastawiona na wbijanie ataku u bohatera.
Forteca ma gildie na 5 poziomie + biblioteka co czyni ją liderem pod kątem ilości czarów. W Fortecy
@BulgarskiTaboret ja gram zawsze nekropolią tak, że szkole jak największą liczbę nektomatow i rozsyłam ich po całym świecie i zbierają szkielety, a potem rozdaje pomiędzy najsilniejszych i do boju, w dłuższych grach ich liczba idzie w tysiące
@BulgarskiTaboret ja gram zawsze nekropolią tak, że szkole jak największą liczbę nektomatow i rozsyłam ich po całym świecie i zbierają szkielety, a potem rozdaje pomiędzy najsilniejszych i do boju, w dłuższych grach ich liczba idzie w tysiące

Oczywiście płaszcz nekromanty (czy jakoś tak xD) zawsze mile widziany