Wpis z mikrobloga

#bialorus Polskie sieci komórkowe to terabajty danych na sekundę, jak nie jeszcze większe wartości. Rozmowy międzynarodowe polityków są szyfrowane, a białoruski wywiad "przechwytuje" rozmowy polityków na najwyższym szczeblu xD - podpięli się do druta telegraficznego? Nawet Białorusini się z tego śmieją, ich prezydent wychodzi kretyna... kolejny raz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Neganx: jeśli chodzi o informatyków to Białoruś to światowa pierwsza liga, zresztą tak jak i Polska.
Co nie znaczy że wierzę w ta rozmowę, bo nie wierzę.
Nie podoba mi się twoje lekceważące podejście tylko
  • Odpowiedz
@varres: możesz mieć najlepszych informatyków, nie możesz podsłuchać czegoś w takim elektromagnetycznym morzu, jeśli nie wiesz czego szukasz, chyba, że Białoruś ma już komputery kwantowe i AI
  • Odpowiedz
@Neganx: jak zacząłem się interesować "wschodem" (post-sowietami) to zdziwiłem się że mają tam wojsko "zewnętrzne" i "wewnętrzne", po jakimś czasie zauważyłem też że ich wiadomości w mediach też można podzielić na "zewnętrzne" i "wewnętrzne". Tutaj wydaje mi mnie mamy "przechwycenie" rozmowy na rynek wewnętrzny (produkcja rozmowy pewnie też wewnętrzna).

Zresztą tam lubią zbierać "fakty" (nawet takie w które nikt nie wierzy), aby budować na nich swoją narracje (vide "zielone ludziki",
  • Odpowiedz
ztą tak jak i Polska.

Co nie znaczy że wierzę w ta rozmowę, bo nie wierzę.

Nie podoba mi się twoje lekceważące podejście tylko


@velmafia: możesz napisać coś wiecej o "internal troops" bo też to zauważyłem i rozkmine mam do dzisiaj
  • Odpowiedz
@Neganx: Zdziwiłbyś co sam możesz zdziałać jako totalny amator praktycznie że możesz kogoś podsłuchać a ludzie którzy zajmuję się tym codziennie jakieś top hakiery myślę że jest to jak najbardziej możliwe. Nie twierdzę że podsłuchali ale wykluczyć tego nie można bo jest to możliwe do wykonania lecz mało wiarygodne.
  • Odpowiedz
możesz napisać coś wiecej o "internal troops" bo też to zauważyłem i rozkmine mam do dzisiaj


@Mamiser: prawdę mówiąc jakiś specjalnie się w to nie zgłębiałem, do póki nie jestem mieszkańcem Rosji to akurat tych wojsk się nie boję :)
A tak serio, to jeśli główną legitymizacja władzy jest siła, a nie rozwój kraju i jego społeczności, to trzeba mieć tą siłę jakoś zorganizowaną, na wschodzie to właśnie wojska wewnętrzne
  • Odpowiedz