Wpis z mikrobloga

Dochodzimy do naprawdę ciekawego momentu, gdzie granie na Linuxie ograniczają obecnie anti-cheaty jak EAC czy BattlEye, ponieważ FPSowo dochodzimy używając WINE do naprawdę podobnych wyników jak nie lepszych w paru przypadkach.
Jak valve będzie w ciągu dalszym nacierać na EACa m.in to przyszłość wygląda naprawdę jasno ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#gry #linux #windows
matejss - Dochodzimy do naprawdę ciekawego momentu, gdzie granie na Linuxie ogranicza...
  • 13
  • Odpowiedz
@matejss: sporo racji, choć to jeszcze nie to, no i wine nie obsluguje wszystkiego... jest jeszcze KVm/Quemu z vga passthought, ale to nie jest emulacja sensu stricto... no ogólnie linuksowcy mogą w coś pograć, i nawet to działa, ale w sumie do tego, by grać lepiej mieć Winde ;] 10 zła nei jest, ale niektóre rzeczy wkurzają, temat rzeka, ale z aktualizacja na aktuazalicje ejst coraz lepiej.
  • Odpowiedz
@fervi: Nie no wiadomka, to nie są natywne wersje gierek napisane pod linuxa więc z wydajnością TEORETYCZNIE nigdy nie dogoni linux windowsa. Nakładka WINE jednak pokazała, że w wielu przypadkach udaje się dogonić windowsa i myślę, że z czasem będzie z tym jeszcze lepiej.
Jeżeli chodzi o native gry to duża część przypadków działa identycznie / lepiej niż na windzie.
Jeżeli chodzi o emulatory jak masz GPU AMD to masz gwaranta
  • Odpowiedz
@matejss: to prawda, ja ogólnie dziwię się, że MS nie chce i nie może zrobić jakiegoś zmiennego GUI, przecież ja na to #!$%@? patrzę :) a 10, choć nie jest może szkaradna, to imo 7 była najładniejsza. Metro, dublowanie funkcji - ogólnie 10 nadal wygląda jak beta, a "creator's update" tylko pogłębiają uczucie wersji RC, inby z aktualizacjami też, ale ogólnie 10 jest coraz lepsza mimo wszystko - a systemów idealnych
  • Odpowiedz
@matejss: Niby tak, a jednak #!$%@? nie :D Zapewne część gier jak twórcy usiedli to chodzi lepiej niż na Windowsie, ale w części nie. Np. Dota 2 (natywna) na Linuksie muszę odpaląć na Medium, gdy na Windowsie na Ultra chodzi idealnie. Nie wiem czy to kwestia AMD (bo też nie jest turbo gorące jak na Win), ale różnie z tym bywa.

Mimo to gram po prostu na Medium xd
  • Odpowiedz
@fervi: Dziwne z tą dotą. Jak grałem na obydwóch systemach to miałem identyczne FPSy. Po filmiku też widzę, że od czasów mojej gry w to są podobne wyniki
matejss - @fervi: Dziwne z tą dotą. Jak grałem na obydwóch systemach to miałem identy...
  • Odpowiedz
@Scallar: OpenGL używam, bo faktycznie Vulkan #!$%@? :D Natomiast może problemem jest to, że to nowy Radeon (w miarę nowy) i musi odczekać swoje w kolejce
  • Odpowiedz