Wpis z mikrobloga

Cześć ʕʔ
Fantastycznie, że zgłosiło się tylu chętnych, a szczególnie cieszą nas wszyscy nowi uczestnicy, którzy wcześniej nie grali na mirko.
Od razu Was proszę, żebyście bardzo śmiało atakowali mnie w sytuacjach, w których będziecie mieli jakiekolwiek problemy, czy wątpliwości związane z tym collabem. Jestem dostępna prawie stale i odpisuję w miarę szybko.

Będziemy potrzebowali krótkiego przerywnika video (bez dźwięku) długości 13 sekund. W poprzednim collabie @Adry420 nagrał bardzo fajny film z powrotem do domu, odłączaniem i odwieszaniem gitary i otwieraniem piwa. @Necrosadist też przygotował super przerywnik memowy. Kto ma pomysł na kolejne takie nagranie i miałby ochotę je przygotować tym razem? To może być coś luźno związanego z tematem gitar, muzyki albo mirkobloga.

Przypadające każdemu przedziały czasowe i instrukcje co i jak nagrać, znajdziecie w komentarzach. Wymagane będą:
1) nagranie audio samej gitary w formacie wav z ciszą od 0:00,
2) nagranie video z kompletnym dźwiękiem (podkład + gitara).

Gotowe nagrania wrzućcie do netu (np. Wetransfer, dysk Google, Dropbox) i prześlijcie mi linka na pw. Albo mailem, jak Wam wygodniej. Mail do nas mirkojams@gmail.com. Na przesłanie nagrań macie czas do 13 września, czyli do końca przyszłego weekendu. Dobrej zabawy!

#mirkojam
  • 59
Nagrania audio samej gitary (bez podkładu), w formacie wav, przygotujcie tak, żeby od 0:00 do początku Waszego sola była cisza. Punkt 0:00 w przesłanym pliku z solem powinien odpowiadać punktowi 0:00 w podkładzie, który dostaliście. Jeżeli ktoś gra w przedziale 0:15 - 0:50, to jego nagranie audio powinno trwać 50 sekund.

Dla Waszego pełnego komfortu @Czarnoksieznik przygotował dla Was projekty w Reaperze:
1) link do projektu 1 Heavy Metal
2) link do
Jeżeli chodzi o nagrania video, to bardzo Was proszę o przesyłanie nagrań, które są o parę sekund za długie na początku i na końcu w stosunku do Waszego przedziału czasowego. Nie przycinajcie ich samodzielnie.
W nagraniach video nie jest potrzebna ta "cisza" na początku. Czyli jeżeli ktoś ma przedział 0:19 - 0:44, to nagranie audio samej gitary powinno trwać 44 sekundy, a nagranie video minimum 2 + 25 + 2 =
Podział pierwszego podkładu 80's Heavy Metal:
1) 0:20.780 - 0:45.977 @Adry420 , @dlaczego_nieja , @Eustachiusz , @meshack , @metal_meltdown , @qwertacz , @szczekacz666 , @vanhalen ,
2) 0:45.977 - 1:12.000 @Anhed, @Czarnoksieznik , @Forhekset , @Necrosadist, @ponury_janusz, @wezowy @kalkuba ,
3) 1:12.000 - 1:37.570 @etimeel , @f3n1x_4 , @kaligari , @RarePepeJpg , @Rolik , @theonlyazy .

Podział drugiego podkładu 80's Hard Rock:
1) 0:04.414 - 0:32.000 @BluesBeast , @
@Drzejzi: ok, wybacz. Nie wiem, jak to się stało. Niby przekopiowałam listę, nie wpisywałam ręcznie, ale potem na wszelki wypadek sprawdzałam nicki kasując ostatnią literę i wybierając znowu nicka z listy "podpowiedzi" i coś tam chyba poszło nie tak ;(
Za późno było już dla mnie na takie wpisy, ale chciałam zdążyć z obiecanym podziałem. Następnym razem już będę Cię "znała" ;) więc to się nie powtórzy.
Hej!
Nie wspomniałam o jednej bardzo ważnej sprawie. Nie będziemy akceptowali w naszych zabawach grania z plejbeku. Czyli nagrywania audio wcześniej na raty, albo grania wolniej i przyspieszania gotowego nagrania, czy robienia innych cudów-niewidów, a potem udawania na video, że się to gra bez problemu na raz. Wydawało mi się, że sprawa jest na tyle oczywista, że nie trzeba o tym pisać, ale okazało się, że niektórzy traktują takie nagrania jako coś
@dinkum: Domyslam sie, ze to ja spowodowalem napisanie tej wiadomosci - ale mam tez pytanie - jezeli ma byc "na raz" to dzwiek tez ma byc nagrywany telefonem/aparatem? Bo zagrac to w tym samym czasie, co nagrywanie calosci to nie problem, chodzi glownie o jakosc dzwieku mimo wszystko
@dinkum: mi jest na przyklad glupio, bo wymyslilem solo takie jak trzeba i teraz probuje je plynnie zagrac a swiadomosc, ze taki @meshack zagralby moje 27 sekund w 7 troche przytlacza :p Ale dzielnie probuje, do niedzieli postaram sie o tasme profesjonalna.
Ja mam teraz wakacje, dajcie żyć. Wiedziałam, że będzie płacz. Na video macie pokazać to, co potraficie zagrać w jednym podejściu, bez kombinowania. A nie prezentować kocie ruchy do sola, które jest za trudne dla Was do zagrania.
@dinkum: Mnóstwo razy natknąłem się na znanych jutuberów, którzy mówią wprost, że nagrywają audio wcześniej, żeby mieć najlepszą jakość dźwięku i dopracować wszystko idealnie, a potem dogrywają wideo. Wasza sugestia co do nagrywania wideo w fajnym otoczeniu dodatkowo na to wskazywała. Nigdzie nie wspominaliście o nagrywaniu w jednym take'u.

Dziwi mnie, że traktujecie to jak sport: trzeba się wykazać i coś komuś udowadniać. Zaświadczyć, że ma się umiejętności. Moim zdaniem można
@Drzejzi: wydaje mi się, że to jest raczej standardem. Przecież dokładnie to samo robią gitarzyści na koncertach. Czasem trzeba zrobić kilka podejść (czasem kilkadziesiąt ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) ale wygląda to ostatecznie wiarygodnie, w przeciwienstwie do teledysków. No i do nagrania jest raptem 27 sekund.
Level hard to gdyby trzeba było pokazać na filmie, że się siada i gra przez 4 minuty Perpetual Burn. Miałbym nogi
@dinkum: Dziękuję, nie potrzebuję definicji. Akurat w jam session chodzi przede wszystkim o improwizację (tutaj przygotowujemy swoją partię) i granie z innymi (tutaj gramy do podkładu) całych utworów poprzetykanych solówkami (tutaj gramy tylko solo).

Spoko, mogę nagrać się jak chcecie. Mam po prostu alergię na udowadnianie komukolwiek umiejętności i dzielenie na prawdziwych i oszukujących muzyków.
@Drzejzi: znakomicie, w takim razie czekamy. Przepraszam, jeżeli coś było niejasne od początku, postaramy się opisać to lepiej następnym razem. Chociaż już tym razem było narzekanie, że za dużo tekstu ;)
@metal_meltdown: Nie że z komórki, ale za jednym razem :)

1. Włączasz nagrywanie video w telefonie
2. Włączasz nagrywanie audio w reaper
2.1 Wracasz do punktu 1, aż się uda ;P
3. zgrywasz video z telefonu do reapera
4. synchronizujesz obraz z dźwiękiem
5. renderujesz .wav od 0:00
6. renderujesz video z dźwiękiem w okolicy nagrania jako osobny plik
@dinkum: Poproszę jeszcze dzień lub dwa jak można. Miałem wielkie zamiary zrobić wszystko w weekend, natomiast jakieś dziwne tematy rodzinne typu komunia w sobotę i koncert Chylińskiej wczoraj sprawiły, że zwyczajnie nie dałem rady. Nie żebym nie wiedział o tym, co się wydarzy ale wszystko przeciągnęło się w czasie do granic możliwości. W każdym razie zgłosiłem się i słowa dotrzymam, bo zawsze dotrzymuję. Z góry dzięki wielkie za wyrozumiałość. Różowa już
Do 20 września czekamy na ostatnich uczestników, którzy nie dali rady się nagrać w terminie. Jeżeli ktoś z już "zaliczonych" będzie chciał coś zmienić w swoim nagraniu, to śmiało możecie przesyłać nowe wersje do końca tygodnia. Bez pytania.
@dinkum: troche sie poddalem, nie potrafie sobie poradzic z nagraniem. Wzmacniacz caly czas burczy, oddalem ojcu elektronikowi zeby rozkrecil i jutro moze odda. Do tego trudny tydzien w robicie. Uczciwue bedzie jak zrezygnuje i nie bede marnowal czasu wszystkim pozostalym.

Postaram sie naprawic bledy i przygotowac lepiej na kolejna edycje. Bardzo kibicuje, zebyscie zmintowali cos super, z checia poslucham :)