Wpis z mikrobloga

Poszukujemy mieszkania na #wynajem z #rozowypasek w #poznan i ostatnio przytrafiła nam się bardzo dziwna sytuacja podczas oglądania kawalerki. Oferta typu 'perełka'.
Na miejscu Andrzej właściciel prezentował mieszkanie. Zapytałem go czy ma umowę przy sobie na co odpowiedział: nie mam (ale zupełnie przypadkiem) miał przy sobie umowę odnosnie rezerwacji, która brzmiała w skrócie tak:

400zl na rezerwację mieszkania, jak się zdecydujemy to przechodzi na kaucję, jeśli nie to on przytula te 4 stówy.

Umowy nie widziałem a miałem postawić 400zl, a na następny dzień pokazałby mi umowę po przeczytaniu której bym się pewnie zesrał i z mieszkania zrezygnował tracąc hajs.

Czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim?
Czy to częsta praktyka? Trafiłem na naciągacza? #nieruchomosci
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobrze, że się nie zgodziłeś. Umowa najmu powinna być udostępniona od razu.
Trzeba bylo mu powiedzieć, że chyba jest #!$%@?*** i to wygląda jakby chciał wyłudzić pieniądze.
Podpisuje się umowę wynajmu i wtedy wpłaca kaucję, a nie jakieś rezerwacje, bez wglądu w treść umowy.
  • Odpowiedz
@resetblow: Też miałem taki wałek. Miałem zapłacić 200zł ,ale jeżeli zrezygnuje to kasa przepada. Wszystko dogadane bo niby niespodzianek nie było. Rozjechaliśmy się i dostaję telefon z "dodatkowymi informacjami". Umowa z zapisem ,że jest "żelazny najem" przez 8msc i jeżeli zrezygnuję prędzej to tracę kaucję. Kolejne niedopowiedzenie ,którego nie usłyszałem w twarz to ,że potrzebuję kwit poświadczony notarialnie ,że mam gdzie mieszkać gdy nie będę płacić. To była kolejna informacja
  • Odpowiedz
@resetblow: Umowa rezerwacyjna to nic niespotykanego, zaliczka rezerwacyjna również, jeśli nie chcesz, żeby ktoś Cię ubiegł.
Natomiast dobrze jest dogadać warunki i zawrzeć je w tej umowie tzn wysokość płatności, kaucji etc.
  • Odpowiedz
  • 0
@jankowski90 jasne że nic nadzwyczajengo, ale brak umowy najmu a posiadanie umowy o rezerwacje z zapiskiem o utracie pieniądzy w wypadku rezygnacji w momencie gdy byliśmy chętni na wprowadzenie się nawet od zaraz to już jest dziwne
@maciasno1 wydawać by się mogło że prosta czynność wynajem mieszkania a trzeba uważać na wszystko a utrata kaucji w wypadku rezygnacji to bardzo częsta praktyka której staram się unikać
  • Odpowiedz