Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jordanos: Ja też. I wszyscy zawsze dziwnie na mnie patrzą, kiedy to mówię :/ Jesteśmy istotami rozumnymi, a zachowujemy się gorzej niż zwierzęta, to o czymś świadczy

Biedny słoń, umarł tak jak żył - #!$%@?
  • Odpowiedz
Dwie godziny minęły, zanim padł.


@Aerials: Bo policja nie miała na stanie odpowiedniej broni i strzelali z pistoletów?

Ja tam lubiłem cyrk, jedyne mijesce gdzie udało mi się pogłaskać tygrysa. Ma niesamowicie mięciutkie futro. Bardzo miłe w dotyku.
  • Odpowiedz
@Aerials: Widzisz, problem powstał znacznie wcześniej i jeżeli nie było innego wyjścia.... Dlatego trzeba by zadać pytania: czy nie można go było uśpić, czy był on potrzebny w mieście, blablabla itd.

Zdjęcie sprzed 20 lat, jednostkowy przypadek, może teraz zwierzęta mają lepiej?
  • Odpowiedz
@Jofiel: Ja nie wiem kiedy było zrobione to zdjęcie. Pisałam, że 20 lat był torturowany w cyrku.

Dlatego trzeba by zadać pytania: czy nie można go było uśpić, czy był on potrzebny w mieście

Jego miejsce jest na wolności. To przykre, że tyle czasu był męczony, a potem zabito go ot tak, bo zlikwidował swojego oprawcę. To ogromna niesprawiedliwość, a jedyną ofiarą tu jest to zwierzę, które tyle czasu musiało
  • Odpowiedz
zwierzę


@Aerials: To jest klucz do Twoich zmartwień. Zabijamy zwierzęta, jemy je, czasami staramy się to robić mniej boleśnie, czasami nie wychodzi, czasem też one nas zabijają i zjadają. A cyrk to cyrk, przeszkadza Ci też jak właściciele psów rozkazują mu podać łapę albo chodzić na smyczy?
  • Odpowiedz
@Jofiel: Zabijamy zwierzęta, jemy je

Trafiłeś w sedno, w tym tkwi upadek ludzkości moim zdaniem. Podobnie z męczeniem koni w zaprzęgach. Mamy XXI wiek, a ludzie znajdują w tym rozrywkę, niesłychane

Jeśli porównujesz podawanie łapy przez psa do tego co dzieje się w cyrkach, to chyba nie mamy o czym rozmawiać :) Rozumiem, że popierasz cyrki, i będziesz zabierać tam swoje dzieci?
  • Odpowiedz
@Aerials: Konie jako zwierzęta zaprzegowe o ile nie są "eksploatowane" można porównac do turysty z plecakiem. Tego rodzaju obciążenie powoduje tylko polepszenie kondycji fizyczenj. Wiem, że piszesz o koniach z Zakopanego, i fakt, sa one tam traktowane bardzo źle.

A od cyrków wolę zoo. te dzisiejsze z otwartymi wybiegami napewno stwarzają namiastkę tego co zwierzaki mają na wolności. Po drugie pomagają zachowac czy nawet odtworzyć gatunki ginące.
  • Odpowiedz
Na tym zdjęciu jest słoń, który przez 20 lat był torturowany aka tresowany na potrzeby cyrku. W końcu zabił swojego "opiekuna", i zaczął #!$%@?ć. Niestety, wolność nie była mu dana. Został otoczony przez policję, i otrzymał kilkadziesiąt kulek w swoje olbrzymie ciało. Dwie godziny minęły, zanim padł.


@Aerials: Aua w połączeniu z tym zdjęciem. Tak się zastanawiam dlaczego go uśpić zastrzykiem nie mogli. Co do cyrków zgadzam sie zwierzęta powinny
  • Odpowiedz