Wpis z mikrobloga

@piotrek-net
Dzisiaj walczyłem z #miband z wgraniem polskiego języka i Xiaomi rzeczywiście blokuje polski w CN wersji opaski.

Moje doświadczenia jak ponownie przywrócić POLSKI po zmianie języka na inny (może komuś się przyda):

Po wyciągnięciu z pudełka #miband5 miał chińskie napisy. Instalacja na telefonie MiFit v.4.5 z Google Play - opaska automatycznie zaktualizowała się do firmware 10.0.1.84 , pojawił się polski język.
W ustawieniach telefonu ustawiony był "język zgodny z telefonem".
Zmieniłem na angielski i po tym nie można już było ustawić "języka zgodnego z telefonem", akceptowało wyłącznie angielski lub chiński - innych języków nie ma na liście.
Rozłączyłem parowanie z opaską, pojawiły się chińskie krzaczki, odinstalowałem MiFit v.4.5, zainstalowałem MiFit v.4.4 z ApkMirror.
Połączyłem opaskę i wgrało się starsze firmware 10.0.1.53.
Zmieniłem w ustawieniach MiFit na "język zgodny z telefonem" - v.4.4 na to pozwala , jednak nadal pozostaje na opasce chiński. Rozłączyłem parowanie opaski, opaska cały czas wyświetla chiński. Wyczyściłem dane aplikacji MiFit.
Po tym zaktualizowałem MiFit do v.4.5. Ponownie wyczyściłem dane aplikacji po aktualizacji.
I TERAZ NAJWAŻNIEJSZE! - stworzyłem nowe konto Xiaomi na które nigdy wcześniej nie był parowany nasz MiBand 5. W przeciwnym wypadku ponownie zablokuje się polski język, prawdopodobnie Xiaomi weryfikuje poprzednio połączone urządzenia z danym kontem i odpowiednio je blokuje.
Po stworzeniu konta sparowałem opaskę, automatycznie firmware zaktualizowało do v.10.0.1.84 i pojawił się polski język na opasce, w ustawieniach język automatycznie ustawił się na "zgodny z telefonem" I TEGO USTAWIENIA NIE NALEŻY ZMIENIAĆ!
  • 8
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alquere: jak zmieniłeś na angielski w 4.5 i nie mogłeś wrócić do języka zgodnego z telefonem wystarczyło odinstalować mifit, zainstalować 4.4 z apkmirror, ustawić tam język zgodny z telefonem i zaktualizować przez Google Play mi fit do wersji 4.5. Rozłączanie opaski, czyszczenie danych, zmiana kont była wg mnie zbędna.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alquere: To że na 4.4 przy języku zgodnym z telefonem miałeś opaskę po chińsku to normalne (w 2 pkt mojej instrukcji nawet o tym wspomniałem) bo starsze firmware z 4.4 nie obsługiwało jeszcze innych języków już angielski i chiński.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrocin: tez mam taki problem na jednym urzadzeniu. Byl ustawiony english i nie da sie zmienic na język telefonu. Bez jailbreake myślę ze trzeba: usunac parowanie z iphonem, odinstalawac apke, podlaczyc do telefonu z androidem na to samo konto opaske, wykonać operacje powyzej, czyli downgrade do mifit 4.4 i downgrade firmware i ustawienie jezyk telefonu, odparowanie konta, ponowna instalacja na ios juz apki 4.5 gdzie prawdopodobnie bedzie zapamiegane ustawienie konta- jezyk