Wpis z mikrobloga

Cześć, będę wynajmował pierwszy raz w życiu pokój/mieszkanie w Krakowie ze względu na studia(pierwszy rok). Kompletnie nie jestem w temacie, jeżeli chodzi o zagrywki właścicieli itd. Jeżeli ktoś z doświadczenia miałby rady z wynajmowaniem np. samego pokoju i życie z kimś obcym to byłbym wdzięczny. Jutro zamierzam wstępnie oglądać pokoje. Jakie macie rady i na co zwrócić szczególną uwagę? Dzięki.
#studia #studbaza #wynajem #nieruchomosci #agh #politechnika #krakow
  • 10
  • Odpowiedz
@wykopek_z_przymusu: właśnie bardzo dużo jest cztero/pięciopokojowych , ale to z miejsca odpada nie wyobrażam sobie tego. Najbardziej jestem skłonny do trzypokojowego, ja i obca dwójka. Jak dzownie po ogłoszeniach to z reguły wynajmuje ktoś: - po studiach, - na zaocznych i pracuje.
  • Odpowiedz
@wykopek_z_przymusu: miałem mieszkać wspólnie z kumplem, ale się zdecydował na zaoczne i zakładaliśmy max 1100-1200 zl na łeb i byłby mieszkania na prawde spoko. Jak zostałem sam to znaleźć kawalerke za 1200 z dobrą lokacją jest mega ciężko, wszystko praktycznie z prlu i właśnie teraz obrałem taktyke na pokój, dzielisz z kimś, ale jednak masz przynajmniej jakiś standard :/
  • Odpowiedz
@furmotion: jeśli jest umowa na czas określony i nie ma w niej zawartej klauzuli o wcześniejszym wypowiedzenie to automatycznie to oznacza prawnie że nie da się jej skończyć przed czasem. dlatego zawsze musi to być zawarte na umowie i im niższy okres czasu wypowiedzenia tym lepiej. zazwyczaj od miesiąca do 3
  • Odpowiedz