Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 59
@kredzion:
( _)
Coś chodziły słuchy że źle się dzieje w accantusie ale nie chciało mi się wierzyć że aż tak.
Nie wyobrażam sobie tego studia bez Sylwii. Przecież ona była w nim od początku i przez długi czas była jego najjaśniejsza gwiazda!
  • Odpowiedz
@kredzion: Poważnie młodzi artyści zgadzają się pracować za darmo mimo iż studio na nich zarabia? Tym bardziej, że w Accantusie nie robią amatorzy, tylko osoby profesjonalnie powiązane ze sztuką.

Kiedyś przeszło mi przez myśl założenie studia muzycznego, jednak ja planowałem płacić artystom na zasadzie udziału procentowego. Później zacząłem pracę i brakło czasu na muzykę ;)
  • Odpowiedz
@ranunculus: na reklamach youtube zdecydowanie nie zarabiali, ponieważ coverowali głównie musicale i disneya, z nimi ciężko podpisać jakąś umowę. Największa kasa pewnie z koncertów i wsparcie fanów i sponsorów. Nie śledziłem ich jakoś namiętnie, słyszałem kilka nagrań, dlatego nie wiem co było głównym źródłem dochodu, ale wątpię aby studio nic nie zarabiało, przecież tworzenie muzyki wymaga sporo czasu i zaangażowania.

A zastanawiałem się dlaczego algorytmy youtube akurat dzisiaj wrzuciły mi
  • Odpowiedz
@voot: na koncertach z pewnością zarabiali, ale podejrzewam że wykonawcy nie śpiewali na koncertach za darmo, inaczej pewnie by tyle nie koncertowali. Wsparcie fanów jest od 2-3 miesięcy chyba
  • Odpowiedz
@ranunculus: co do koncertów, amatorzy zwykle grają za "drinka", jednak oni wyglądali raczej na profesjonalne studio i myślałem, że ich wokaliści mają wypłacaną pensję. Co do wsparcia, to mówisz o patronite, że jest od 2-3 miesięcy? A poza patronite nie otrzymywali żadnego wsparcia? Żadnych zbiórek, sklepu z logowanymi produktami, sponsorów?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ranunculus:
Ja na razie na pewno nie przedłużę. Jak w przeciągu kolejnego pół roku nikt nie odejdzie to się zastanowię.
Ciekaw jestem też jak Bartek się do tego odniesie bo to za duża inba żeby ją przemilczeć.
  • Odpowiedz
@kredzion akurat Banasikową miałem okazję prywatnie znać, to jest bardzo konfliktowa i problematyczna osoba, w ogóle mnie nie zdziwiło, że największą aferę kręci akurat ona, wcale bym sie nie zdziwił też gdyby okazało się, że polowa tego co napisała to kompletna bzdura i poszło o hajs, którego jej brakuje. Ja tu bym wcale nie wyrokował i psów na Kozielskim nie wieszał.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Agemaker:
Wiesz, gdyby chodziło o samą Sylwię to byłbym skłonny uwierzyć w to, że wina jest tylko po jej stronie. Ale odchodzą 3 osoby na raz. Jakiś czas wcześniej odpadła Karolina, która też była ważna postacią. Co gorsza, odeszła po cichu, a po tylu latach w dobrym stylu byłoby chociażby podziękować jej za lata owocnej współpracy - ot tak, bez wchodzenia w szczegóły.

Dużo więc według mnie wskazuję na to,
  • Odpowiedz