Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę, nigdy już nie kupię GPU od #amd, bo to jest jakaś patola co się dzieję.

Kupiłem jakiś czas temu GIGABYTE RX590 rev.2.0 i co nie włączę gry to #!$%@? randomowo (czasem po godzine, czasem po 4) czarny ekran (no signal, muzyczka z gry gra kilkanaście sekund i wiatrak #!$%@? full moc) i muszę restartować kompa. Na początku myślałem, że to od temperatury, bo w lato #!$%@?ło (wcześniej było git, tak mi się wydaje przynajmniej) i jak dotykałem boku kompa to był #!$%@? gorący w #!$%@?, ale teraz #!$%@? i bok jest ciepły, a nie gorący w #!$%@?.

Próbowałem chyba na wszystkie sposoby to rozwiązać:
- zwiększałem FAN SPEED na full i #!$%@?
- power limit w WattManie zwiększałem i zmniejszałem i #!$%@?
- zmieniałem port PCI-E, bo był bardzo nisko i myślałem, że od tego się grzeje, więc podpiąłem poziom wyżej i #!$%@?
- jakieś #!$%@? rzeczy z poradników z yt co od razu wiedziałem, że #!$%@? to da (ustawienie w windowsie power na performance a nie balanced albo wyłączenie fast startup xD), ale tonący brzytwy się chwyta
- update biosa
- ddu i instalacja od nowa sterowników
- sprawdziłem czy to nie od psu czasem, ale nawet #!$%@?łem bardziej w kalkulatorze parametry i było poniżej zużycia podczas obciążenia (mam 500w z białej listy zasilacz bronze)
- zwiększałem voltage, ale nie wiem po co w sumie xD

Jeszcze mi do głowy przychodzi undervolt i powrót do jakichś starych sterowników, ale nie wiem czy to coś da. Może ktoś z was miał taki problem i go rozwiązał? Bo mnie #!$%@? strzela już #!$%@?.

tagi dla zasięgów #pcmasterrace #komputery #gry
  • 27
@spaduwa_mam_robote: a termopady zmieniałeś na karcie? Wymień termopady i pastę. Mi tak karta wyła, po wymianie, działa cicho i się tak nie grzeje, no robi się gorąco jak długo gram, ale nie wyje już tak jak wcześniej. Jeszcze spróbuj ograniczyć FPS do 60.
@spaduwa_mam_robote: typowe z kartami amd, tez to przerabiam. U mnie to zalezy od gry, w niektorych nie crasuje wcale a w innych po kilka razy dziennie, probowalem wszystkiego co wymieniles i nic to nie dalo. Jedyna rzecz, ktora mi pomaga to #!$%@? sterownikow i uzywanie starych wersji sprzed 3-4lat, ale to tez zalezy od gry, w niektorych crashe zniakaja w innych wystepuja rzadziej a w jeszcze innych nic to nie daje
Polaris


@nowywinternetach: jakie polarisy XD mam Corsair VS550 550W 80PLUS BOX
@L3gion: no nie wiem, wpisując amd rx 590 black screen w google jest w #!$%@? wątków
@Wight: co to są termopady i po co mam to robić skoro karta ma raptem 3 miesiące? poza tym karta nie wyje podczas grania, wyje wtedy gdy pojawia się no signal (czarny ekran) i wtedy wyje na pełnej piździe dopóki nie zrestartuje
spaduwamamrobote - > Polaris

@nowywinternetach: jakie polarisy XD mam Corsair VS55...

źródło: comment_1599053008Yu6lfgIEKN8atEbxhPuX8S.jpg

Pobierz
@ufieoy: no właśnie u mnie też zależy to od gry. red dead redemption 2 np. nie #!$%@? w ogóle, działa fajnie w 60fps na optimized settings, a taki np. crusader kings 3 #!$%@? XD (crusader #!$%@? kings 3 lol przecież to tylko mapa jest XD)

eh też mi się teraz przypomina, że po updacie sterowników np. cod modern warfare #!$%@?ł się, a po kolejnym updajcie już działał normalnie ( ͡°
co to są termopady


@spaduwa_mam_robote: takie naklejki przewodzące ciepło, które są na sekcji pamięci i zasilania na karcie graficznej. To, że karta nowa to nie znaczy, że nie spierdzielili przy nakładaniu pasty i padów. Najpierw jeszcze pokombunuj tak jak reszta mirkrów napisała.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spaduwa_mam_robote: niektóre małowymagające gry potrafią szkodzić dobrej karcie graficznej gdy ta jest zmuszana do renderowania np 1000fps, pewnie nie to jednak.

Strzelam że to może być problem sprzętowy, temperatury może monitorowałeś.
Możesz spróbować zdiagnozować czy karta sypie się na dx9, dx10, 11 itd, odpalając benchmark na tych technologiach. Tak czy inaczej najlepiej oddać kartę do sklepu