Wpis z mikrobloga

Mam problem.
Jakiś czas temu włamano mi się na konto allegro i zrobiono zakupy z mojego konta z użyciem podpiętej karty. Gdzieś tam w internecie wypłynął mój mail razem z hasłem i niestety na allegro ta kombinacja zadziałała
(tak, tak, wiem...) ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W każdym razie, ci co się włamali, chcieli chyba żebym nie zauważyła, że coś się dzieje na moim koncie z allegro bo w tym samym czasie co robili zakupy to zaspamowali mnie spamem. Dostałam w ciągu kilku minut parę tysięcy maili, z różnych dziwacznych portali - pewnie mnie jakimś automatem dodali do tysięcy list mailingowych.
No i teraz, jak już odzyskałam kasę z allegro, wyrobiłam nową kartę i zmieniłam na wszelki wypadek wszystkie hasła na super hiper mocne a gdzie się dało to poustawiałam logowanie dwuetapowe... chciałabym zrobić porządek z mailem. Bo dostaję dziennie niemal setki spamowych maili, część gmail wyłapuje, część nie, za to wyłapuje też maile, których nie powinien, no syf jest. Lubię ten adres mailowy i chciałabym go jakoś pousuwać z tych list mailingowych.

Jest jakaś opcja, żeby to zrobić hurtowo? A nie bawić się w ręczne klikanie?
()

#bezpieczenstwo #kiciochpyta #allegro #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 8
  • Odpowiedz
@oh_cherry jeden rabin powie tak drugi powie nie,generalnie to blokuj ręcznie po domenie w przeglądarce a jak bardziej zaawansowanego blokowania to poszukaj na necie jakiegoś menadżera mailowego z filtrem antyspamowym i powinien ci ten syf z automatu wyłapać pozdro joł
  • Odpowiedz
@Roneth: () mam taki ładny, prosty, przyjemny adres email, od wielu lat go pielęgnowałam i dbałam, żeby spamu nie było na nim a tu taka kupa teraz ()
  • Odpowiedz
@WuDwaKa: chodzi Tobie o robienie aliasów? W Gmailu jest to bardzo proste, wystarczy dodać "+jakiś_alias" po nazwie poczty, a następnie dorzucić "@gmail.com". Dla przykładu podstawowy mail "kowalski123@gmail.com", mail z aliasem "kowalski123+spam@gmail.com". Jeżeli nasz mail z aliasem trafi na jakąś listę ze spamem to tworzymy filtr który będzie takie wiadomości wyłapywał i np. usuwał
  • Odpowiedz