Wpis z mikrobloga

Mirki
W tym roku będzie już 5 lat od momentu kupienia iP6 i muszę skumać jakiś nowy telefon, który potrzyma mi przez kolejne minimum 3 lata. Fajnie jakby miał czytnik linii ale faceid też będzie, bateria żeby wytrzymała przez dzień, dobry aparat no i żeby nie był jakiś ogromnych rozmiarów. Do jakiś 3/3.5k zł był.
Polećcie coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#telefony #telefon #iphone #samsung #realme #xiaomi #oneplus
  • 22
@Szimson: Ale co to za pytanie? iPhone 12, najmniejszy możliwy rozmiar, ja to biorę w ciemno na 5/6 lat aniżeli Xiaomi na 2 lata aktualizacji zabezpieczeń...
se 2 ma podobno lipe baterie wieć średnio, wolałbym się przenieść na coś może z androidem pod warunkiem że mulić nie będzie i się jakoś będzie trzymał ostatecznie znowu przepłacę za apple xDD
@Szimson: firma na A ogłupia ludzi i jest mocno przereklamowana ( ͡º ͜ʖ͡º) Jak ustrzelisz OnePlus 8 Pro w promocji (np. tutaj Mireczek wrzucił), to w konfiguracji z 256 GB pamięci cena wyjdzie Ci poniżej 3,5 tys. zł - czyli prawie 2 (słownie: DWA) razy taniej od iPhone 11 Pro Max z polskiego sklepu ( )
@DuzyZlyWilk: Ale bierzesz pod uwagę porównanie długości aktualizacji, ilości błędów CVE, jakości zabezpieczeń i trudności sforsowania i włamania się w razie kradzieży do systemu? Mnie nie interesuje Aparat, Wyświetlacz czy Procesor, zależy mi tylko na security. Czy taki OnePlus 8 Pro będzie dostawać aktualizacje przez 5 lat?

I żeby nie było, nie chwalę Apple ani nie torpeduję Androida. Zależy mi tylko na bezpieczeństwie moich danych i zminimalizowaniu ryzyka ich wycieku. Dasz
@KP26: ależ oczywiście, że biorę te rzeczy pod uwagę oraz uważam, że produkty firmy na A są mocno przereklamowane także w tych kwestiach ( ͡º ͜ʖ͡º) Myślę, że jeśli instalujesz oprogramowanie tylko z renomowanych źródeł i dbasz o podstawowe praktyki związane z bezpieczeństwem, to obydwa systemy oferują dzisiaj bezpieczeństwo na podobnym poziomie.

Natomiast odnośnie czasu dostępności aktualizacji: jestem zdania, że korzystniej jest kupić model z Androidem
@DuzyZlyWilk: Od dłuższego czasu myślę o przesiadce na #android ale boję się że telefon zacznie mi mulić. I w bajeczki wadźmy "bo jak masz flagowca to..." a kij prawda. S3, S7 - dziękuję, postoję. Jak to jest że iOS jest płynny póki jest wspierany a android gnije? Przecież zaimplementowali TRIM?

A jak byś porównał Google Play do AppStore pod kątem bezpieczeństwa? :)
Jak to jest że iOS jest płynny póki jest wspierany


@KP26: to jest kolejny slogan marketingowy szerzony przez firmę na A, który ma nie za wiele wspólnego z prawdą. Mało tego, firma na A nawet niejednokrotnie otrzymała prawomocną karę za celowe spowalnianie starszych modeli swoich urządzeń - niestety, do powszechnej świadomości ludzi te informacje jakoś się nie przebijają...

a android gnije


@KP26: czy to aby nie jest trollowanie? ( ͡
@lubie_ogorki_kiszone: piszesz do mnie coś od rzeczy: telefon OnePlus 8 Pro posiada szklany tył oraz aluminiową ramkę, boczki są zakrzywione z obydwu stron (przód trochę bardziej - no i nie wiem co miałoby być w tym złego? może masz jakąś alergię na brak symetrii? xD)
@lubie_ogorki_kiszone: wariantów kolorystycznych faktycznie powinno być więcej: teraz jest tylko albo czerń, albo dość jaskrawe barwy, a nie udostępnili niczego pomiędzy. Zdecydowanie brakuje możliwości wyboru innych ciemnych barw, wg. mnie powinna być dostępna do wyboru także chociaż jakaś ciemna szarość
@DuzyZlyWilk: Chodzi mi o garb na pleckach, nie mówię o zaokrąglonych bokach. Chociaż one tez nie są aż tak istotne. Posiadam s10 i nie odczuwam z tego powodu korzyści, prócz tego że wizualnie telefon jest węższy.