Wpis z mikrobloga

Na razie nie rozpatruję zmiany trenera. Rozliczać Skowronka będziemy po rundzie jesiennej (o ile wcześniej się nie skompromituje).
Teraz lista życzeń co do stołka trenera.
1.Maciej Skorża- czytałem z nim ostatnio obszerny wywiad o jego pracy na bliskim wschodzie. Uważam, że gość jest TOP polskich wolnych trenerów klubowych. Udowodnił, że osiąga z nimi sukcesy. 3 x mistrz, 3 x puchar, 1 x superpuchar
Staty:
1. Groclin Grodzisk Wlkp. - 15 meczów / 1,93 pkt na mecz
2. Wisła - 91 / 2,09 (!)
3. Legia - 85 / 1,82
4. Al-Ettifaq - 13 / 1,23 (no tu mu nie poszło ale szejkowie to szejkowie - zupełnie inna mentalność. Wyciągnął z tego wnioski, opowiedział o tym w wywiadzie.)
5. Lech - 59 / 1,73
6. Pogoń - 16 / 0,75
7. ZEA U23 - 15 / 1,6 - trzeba przeczytać w wywiadzie jakie miał trudności tam, podejście do pracy zawodników, klubów itp. Zupełnie inna mentalność ale już widać, że lepiej niż za pierwszym pobytem w Arabii Saudyjskiej.

2. Dariusz Wdowczyk - ze słabym zespołem Wisły udowodnił, że potrafi budować drużynę i wychodzić z kryzysu (!). Pamiętacie serię spotkań bez zwycięstwa? On z tego wyszedł i Wisła znów zaczęła grać. 2 x MP, 1 x puchar, 1 x SP
Staty:
1. Pogoń - 62 / 1,32
2. Wisła - 29 / 1,69 (pamiętajmy w jakich warunkach tu pracował. Prezesem była Marzenka. Odszedł, bo nie mógł się z nimi porozumieć. Poszło o mówienie mediom jednego a robieniu zupełnie czego innego. Sam zrezygnował po tym jak wyciągnął Wisłę z kryzysu)
3. Piast - 24 / 1,46

3. Smutny Waldemar - udowodnił jak budować ze słabymi drużynami. Potrzebowałby czasu ale myślę, że mogłoby się opłacić. Jest zajęty i jego posada jest kompletnie niezagrożona, dlatego statów nie podaję.

4. Leszek Ojrzyński - na zasadzie eksperymentu jak by sobie poradził w klubie trochę lepszym niż Korona. Dla mnie trener trochę niewiadoma. Jego drużyny miały styl ale zwyczajnie były za słabe aby dobrze punktować. Często ze składu węgla i papy wyciągał max i to jest dobry prognostyk. 1 x puchar, 1 x SP
1. Korona - 66 / 1,33
2. Podbeskidzie BB - 61 / 1,44
3. Górnik - 21 / 1,05 (najsłabszy - musiałbym sobie przypomnieć skład Górnika i jego ówczesne problemy ale ni chce mi się - może ktoś pamięta. Przypomnijcie w komentarzu)
4. AGKŚ - 57 / 1,30
5. Wisła Płock - 11 / 1,64

A Wy jak widzicie? Dajcie znać w komentarzach, tylko wołajcie.

#wislakrakow
  • 11
@Walec kim jest smutny Waldemar? :) Fornalik? Jesli tak to widac ze w Piascie sobie buduje cos fajnego i nie przyjdzie do Wisly :) Skorza to bylby mega hit transferowy.
Wdowczyk jestem na nie (glownie za korupcje)
Ojrzynski na tak :)
@Walec: ja to widzę tak, że trenera zwolni i zatrudni Kuba.
1.Skorże fajnie byłoby ponownie zobaczyć
2. Wdowczyk jestem na nie za korupcje
3. Fornalik ma swój świat w Piaście
4. Jakoś nie widze Ojrzyńskiego w Wiśle

Może Kaziowi Moskalowi bym dał ponownie spróbować. Za jego czasów była fajna "krakowska" piłka tylko wyników brakowało.
Maciej Skorża


@Walec: skoro Skowronek jest drogi jak na nasze warunki co dopiero Skorża? Byłoby fajnie ale kompletnie nie wierzę że nas na niego stać + pensja dla obecnego trenera.

Dariusz Wdowczyk


Z jednej strony go lubię i szanuje za wyniki z drugiej - był mocno umoczony w korpcję i raczej nie chciałbym go widzieć w roli trenera. Wei mże swoje odpokutował itd ale niesmak pozostał.

Smutny Waldemar


nie ma szans,
@Walec: Tak na zimno to cóż, warto łysego zostawić co najmniej do zimy - mało już mamy problemów, a nóż widelec coś zaskoczy i w końcu trenejro coś ogarnie. Chyba trzeba nam trochę cierpliwości, nawet pomimo tego, że fallus człowieka strzela jak widzi bezradność Wisły w meczach z de facto ligowymi średniakami.
@Walec: Królewski pisał gdzieś na Twitterze, że to będzie sezon budowy.
Myślę że w tym roku o pierwszą ósemkę może być ciężko, ale w naszej ekstraklasie wszystko jest możliwe.

Trzeba dać szanse Skowronkowi do końca roku, Grudzień go zweryfikuje, jeśli ma polecieć to właśnie wtedy. (cracovia, legia, lech)

Co do reszty trenerów to:

1. Maciej Skorża - to chyba byłaby najlepsza opcja marketingowa i sportowa. Raczej poza zasięgiem.

2. Dariusz Wdowczyk
@Walec: Franek Smuda :D

a tak serio to mnie się marzy jakiś Niemiec z BVB wraz z Dyrektorem sportowym z Niemiec. Żeby ułożyli klub na wzór niemiecki.
W sumie co my sie zastanawiamy :D, jak będzie trzeba trenera to Kuba zadzwoni do Kloppa po rekomendacje trenera