Wpis z mikrobloga

Dostałem się na informatykę na #pk oraz na teleinformatykę na #agh i z 84pkt minimalnie zabrakło do infy na MiI, co w tej sytuacji będzie lepsze dla osoby chcącej zostać przyszłym programistą?
#uj

Co lepsze?

  • Teleinformatyka agh 59.6% (34)
  • Informatyka politechnika krakowska 40.4% (23)

Oddanych głosów: 57

  • 27
  • Odpowiedz
@eme911mustang: idź tam gdize bedziesz sie lepiej bawił ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie studiowałem w krk ale byłem w akademikach agh i pk, bardizej mi sie na agh podobalo, poza tym akademiki pk są gdzieś w #!$%@? poza miastem

chociaż moge też troche #!$%@?ć bzdur bo w krakowie bylem moze 3 razy w zyciu
  • Odpowiedz
@wesoly_grabarz: no rzeczywiście, Ci z PK mają zakaz aplikowania do tych firm... tylko AGH może...... Aplikować może gdzie mu się podoba, ważne żeby miał wystarczające umiejętności i sam fakt posiadania statusu studenta na kierunku Informatyka lub pokrewnym. @eme911mustang : Co do studiów: chcesz być programistą i rozważasz pójście na teleinfę, czyli głównie sieci, druty, telecom? No chyba, że programowanie sieciowe to git. Idź na infe, i tak do pracy niczego potrzebnego
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: Dokładnie @eme911mustang: Dobre pytanie, banalna odpowiedź, napisałeś że chcesz zostać programistą, to tylko i wyłącznie informatyka. Oczywiście, pamiętaj że studia to nie kurs programistyczny. Teleinformatyka, to dużo, a w sumie większość tele, fizyka, anteny, elektronika itd. programowanie ALE SIECIOWE, mało programowania „normalnego” w porównaniu do tego czego nauczysz się na informatyce.
  • Odpowiedz
@wesoly_grabarz: ale chłop chce zostać programistą, i nie koniecznie stacji bazowych, owszem do Nokii, Ericsson, i wielu telekomów tak, ale OP tego nie pisał, te wymienione formy wymagają wiedzy o technologiach komórkowych więc one są moim zdaniem czysto dla studentów teleinf, telekomu i elektroniki. Natomiast firmy typowo programistyczne wezmą bardziej gościa po infie zwykłej, oczywiście nie mam nic do tele (i zakładając że by mieli do wyboru 2 identycznych kandydatów o
  • Odpowiedz
@Nomada29: Jest dokładnie tak jak mówisz, to że analizę w 1 semestr to nic, ale CAŁĄ fizykę w 1 semestr, gdzie na innych kierunkach wiet to się robi na 2 semestrach tą fizykę, a na niektórych kierunkach na uczelni nawet w 3 semestry. No moim zdaniem trzeba naprawdę lubić lub mieć wcześniej do czynienia z tele żeby ją spróbować i polubić. I mam tu na myśli całą gamę tele, od fizyki
  • Odpowiedz
@eme911mustang: popatrz na syllabus, mnie od razu odstrasza nazwa teleinformatyka, brzmi jak informatyka + fizyka + telekomunikacia + elektronika + sieci + matma oczywiście. Nie wiem jakie przedmioty są na pk, ale wybierz kierunek który będzie najbardziej odpowiadał Twoim zainteresowaniom.
  • Odpowiedz