Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej Mirki. Korzystacie może z tanich rowerów elektrycznych? Mam na myśli przykładowo Fiido d2s. Jest sens coś takiego kupować, czy rozpadnie się po miesiącu? W sumie wygląda dość solidnie, a w tej cenie nie kupię nawet zestawu do konwersji. Ktoś ma doświadczenia, którymi mógłby się podzielić?

https://m.dhgate.com/product/xiaomi-youpin-fiido-d2-d2s-shifting-folding/546636696.html?d1_page_num=1&dspm=wapen.sp.list.2.ovdyGfubCkDJHZ8NKyhB&resource_id=546636696&scm_id=search.LIST...NDBADF|0|0.#s1-2-1;searl|1300664414:2

#rowerelektryczny #ebike #rower
  • 6
@adamszuba: posiadam fido D1. rekreacyjnie latem spoko opcja, ale na regularne dojeżdżanie do pracy przez cały rok nie jest to zbyt dobry wybór. jakość nie najgorsza, ale po roku użytkowania mojego bajka widać pewne wady. Jakieś luzy w kierownicy, piszczenie hamulców, trzeszczenie na każdym wyboju, spadek wydajności baterii ok 10% etc.

Osobiście uważam, że to fajny rowerek do sporadycznego pokręcenia się rekreacyjnie, fajny bo można złożyć i wrzucić do bagażnika i
Hej, robiłem własną konwersję i dla przykładu miałem do wyboru baterie Samsunga 3000mAh za 10 zł sztuka i baterie z aliexpress firmy której nikt nie zna 3000mAh po 5 zł. Ogromna oszczędność a nie widać różnicy, tak samo rama. Polski producent robi, daje 5 lat gwarancji w razie problemów, wymieni wahacz, ale na ali są takie same ramy, jednak nikt mi gwarancji nie da że koło się nie urwie. Oszczędność zawsze okupiona
Fiido d2s


@adamszuba: Taki rower nigdy nie zastąpi pełnowymiarowego roweru. Jak masz do pracy max 4 km i nie mieszkasz w Krakowie, gdzie nawet na ścieżkach rowerowych (o ile takowe istnieją) co 100 m jest krawężnik, to można śmiało użytkować taki rowerek jako daily. Brałbym też jakbym dojeżdzał samochodem, zostawiał go na darmowym parkingu i śmigał takim rowerkiem.
@adamszuba:

Dodam jeszcze może od siebie, że jeśli masz więcej niż 180 cm to będzie ten rower jednak za mały dla Ciebie. U mnie na samej manetce robiłem jak był nowy od 25-30 km. Prędkość przy pełnym naładowaniu i bez wiatru ok 27-28 km/h

Ja mam nieco mniej niż 180 i jest jeszcze w miarę ok. PS. bardzo wygodne siodełko ma ten rowerek i bardzo dobry uchwyt na telefon.