Wpis z mikrobloga

Dajcie kilka plusów dla mojego Łoniaka, nikt nigdy nie pulsuje Fiata Uno 900 bez FIRE. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kupiłem go 3 miesiące temu za 800 zł w celu dojazdów do pracy 6km dziennie od domu. Nie spodziewałem się jednak, że z tego przyjemniaczka zrobi się chyba najlepsze daily jakie miałem, a wieeeeeele fur w swoim życiu objeździłem. Ostatnio nawet bez problemu przeszedł przegląd, a goście na stacji kontroli aż przecierali oczy że podłoga nie ma ani jednej dziurki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Małe to, w mieście wszędzie się zmieści, spalanie na poziomie 5l/100km, cena części jak woda, silnik na łańcuchu. Może nie jest demonem prędkości bo na trasie rozwija max 90km/h z górki, ale trasę 200km nim zrobiłem bez jednej przerwy #pdk (fotele w nim są mega wygodne). Trzymajcie kciuki żeby jeździł jak najdłużej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #pokazauto #chwalesie
histaminapusz - Dajcie kilka plusów dla mojego Łoniaka, nikt nigdy nie pulsuje Fiata ...

źródło: comment_1598814140WiJIryv31etqywSwmTqNMG.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@histaminapusz: Też się kiedyś jarałem starym, tanim autem... Dopóki mnie nie podkusiło, żeby obejrzeć jego crash test. Jeszcze tego samego dnia przeglądałem ogłoszenia i szybko sprzedałem to w c***.
  • Odpowiedz
@przemo93c: poleci ale strach XD

@PozorVlak: przynajmniej bd sławny

@Funky666: ja widziałem ich mnóstwo, jak ma mnie coś zabić to mnie zabije nawet w aucie z najnowszymi technologiami, wiem że to gadanie bez sensu ale co mam zrobić, auto serio mi służy tylko do poruszania się po mieście gdzie średnia prędkość to 40km/h ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@histaminapusz: Przy 40 km/h nie zginiesz nawet we względnie nowej Dacii, Fabii czy innym Tipo, a w tym niestety bez problemu ¯\_(ツ)_/¯ Też lubię takie gruziki, więc znam ten ból, ale rozsądek wygrywa.
  • Odpowiedz
  • 0
@histaminapusz przesiadka z malucha to było coś. Ojciec raz spróbował i chyba jeden jedyny raz sprawdzał maksymalną prędkość. Bardzo miło wspominam to auto. Pamiętam, że raty rodzice po kursie lirów płacili ;)
  • Odpowiedz
@histaminapusz: kochałem swoją nexię nabytą za 1500zł ale odkąd kupiłem primerę z 2002 to kurna... nie wsiadłbym jako daily do nexii xD wygody brak, wszystko manual tak, że brakuje tylko ręcznego ssania, najnowocześniejszy punkt elektroniki to regulowana wysokość świateł. A jak ruszałem to wszyscy w okolicy wiedzieli kto wyjeżdża ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co śmieszne ta primera mając 115 kucyków spala jakieś 10 litrów na 100,
  • Odpowiedz
@histaminapusz: Starzy mieli Uno z 1986, swap silnika z benzyny na 1.3 diesel. Przed odpaleniem pompowalo sie rope pod maska, zeby odpalil. A klekotal niemilosiernie, ze jak ojciec pod blok podjezdzal to mieszkajac na 9. pietrze slyszalem jak na pobliskim skrzyzowaniu stoi na swiatlach :D
  • Odpowiedz
@histaminapusz: Takie małe, stare pyrdki są fajne dopóki nie skończymy jako trup przy zderzeniu ze stosunkowo niską prędkością. Widziałem kiedyś jak babka Seicento wjechała gościowi w tyłek - silnik tam #!$%@? wyleciał w kosmos z tego samochodu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@histaminapusz: ziom ja takim zaczynałem jeździć. 899 pojemnosc 2001 rok i był zagazowany. :D
135 na gazie, 140 na benzynie ale strach było że się rozpadnie - więc tak jak Ty vmax 90. Tylko wyprzedzać się nie da/strach. XD
39 koni mechanicznych ale pewnie zostało ich z 30 tak faktycznie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@emitar: @przemo93c: poleci 140 ale tak jak piszą to auta z papieru niestety., Jak wślizgnąłem się babie w dupę bo zahamowała ostro na żółtym świetle to w Corsie miała rysę 3cm na zderzaku a u mnie się cały zderzak roztrzaskał, lampa i nie pamiętam czy chłodnicy coś nie było. Przy 20-30 km/h mokra nawierzchnia i blokada kół.
Babka wysiadła, papatrzyła na moje auto, na jej i mówi dobra
  • Odpowiedz
fotele w nim są mega wygodne


@histaminapusz: Kolego chyba nie wiesz czym jest wygoda. To auto nie ma żadnej ergonomii, powtarzam żadnej! Miałem nieprzyjemność tym jechać i mogę śmiało powiedzieć że jest to najgorszy i najbardziej niewygodny samochód jakim jechałem. Już mój stary 126p był wygodniejszy (w fotelach i pozycji). To UNO po prostu wszystkie przełączniki ma w pozycji nieintuicyjnej, a fotel posiada regulację w zakresie 5cm, normalnie szał!
A jazda jeszcze lepsza, jak już znalazłem się za kokpitem tego wynalazku to w mieście jazda jest męką! To auto po prostu nie chce skręcać. Kierownica chodzi okropnie ciężko. I to nie z powodu braku wspomagania/nienasmarowanych MacPhersonów czy opon. Po prostu tak już jest.
Poza miastem wyciągnąłem tym monstrum do 120km/h i koniec, pedał w podłodze.
Jeszcze z przemyśleń uważam za pomyłkę, że UNO posiadało żarówki R2. gdzie maluch elx jeździł już na H4. Jeździć tym w nocy to jak wozem konnym z dwoma kandelami ( ͡
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@histaminapusz: fajnie że masz stare auto ale w razie wypadku możesz zamienić się w mielonkę. Bezpieczeństwo to główny czynnik które odróżnia stare od nowych
  • Odpowiedz