Wpis z mikrobloga

#bmw
weźcie doradźcie jaką serię 3 kupić. budżet żeby się zamknąć w 55k zakup + pakiet startowy rozrzad filtry olej. jakiś mniejszy silnik (2.0 / 2.5?) bo na codzień będzie jeżdżone. i fajnie jakby nie miało nasrane 400kkm. myślałem nad e92 / f30 z tym że te e92 już trochę stare i pewnie nasrane mają przebiegu.
  • 11
@kapitan_pazur: możesz śmiało brać 3.0d, nie słuchaj tych którzy odradzają. To świetny piec i nie powinien puścić Cię z torbami. Chyba że kupisz strupa. Osiągi świetne a pali tyle co nic jak na to co oferuje.
Nie wiem natomiast jak to jest z benzyną w E90.
@kapitan_pazur możesz wziąć też klekota, ale tylko 3.0 tak jak pisze @eNse to dobry silnik jak dużo jeździsz szczególnie. W takiej kasie powinno się udać fajne auto wyrwać. Szukałbym E90 sedana jednak 2009+ Mpakiet wyglądowo fajny.
Benzyna pali od 9 litrów i niespecjalnie można gaz założyć:
Do silnika N52Bxx można, ale butla w kole wymaga przerobienia wydechu.
Do silnika N53Bxx nie można, bo bezpośredni wtrysk.

Oba silniki mają swoje problemy, N53 nagar
@kipowrot gazu unikam. miałem problemy i nie chcę się w to bawić. poczytałem i płaczą na te benzyniaki niby. wszyscy pisza o tym 3.0 n57 bodajże. obawiam się tylko że 3.0 to trochę za duży jak na dojazdy do pracy po 15km. taki e90 polift klekot jakiś godny polecenia jest?
@kipowrot: jakby mnie było stać na to spalanie to też bym brał N55, ale za dużo jeżdżę xD
@kapitan_pazur: ja dojeżdżam do pracy 10km w jedną stronę od 3 lat i nic się z tego powodu nie zepsuło. Spalanie w cyklu mieszanym 8-8,5l. Osobiście uważam że to idealny silnik na daily jeśli ktoś ceni sobie stosunek ceny do osiągów
@eNse u mnie spalanie wychodzi 10-11 litrów, wątpię, żeby N55 mi paliwo np. W E90 więcej niż M54 w E46. Nawet jeśli to ile? 2l więcej?
Nie spalania bym się bał raczej, tylko silnika i skrzyni (no musi być automat następny).