Wpis z mikrobloga

@wolny_kangur: Od razu szydzisz, a jestem przekonany, że nie znajdziesz ani jednego istniejącego państwa na świecie, które stosuje się do zasad ekonomicznych, które Ty propagujesz ;p Z wolnorynkowymi profesorami współczesnymi generalnie też bieda, bo przecież szkoła austriacka, do której się odnosicie, jest niedoskonała i jej wprowadzenie okazało się klapą i dziś raczej nikt nie traktuje jej poważnie w środowiskach ekonomicznych. Zwłaszcza, że to keynesizm wyprowadzał USA z wielkiego kryzysu ;p Była
obniżka podatków i likwidacja pit to taki wielki wyczyn?


@wolny_kangur: Oczywiście, że to nie jest problem, przecież partia, której program mi się podoba właśnie postuluje obniżkę podatków dla większości społeczeństwa. Oczywiście nie trzeba być geniuszem, by zauważyć, iż przez to wpływy do budżetu będą mniejsze, co odbije się np. na usługach publicznych. Aby tej luki nie było te pieniądze trzeba wziąć z innych źródeł, chociażby tych wielkich korporacji, które zostały oddane
Wytłumacz mi czemu Ustawa Wilczka była zła.


@wolny_kangur: A sama ustawa...cóż. Tak naprawdę była ona substytutem prawdziwych reform i swoistą drogą na skróty. Wprowadzała dziki zachód, zgoda, ale to też nie tak, że dzięki niej wspaniałości ludzie zaczęli się bogacić, to wynikało raczej z tego co ona zastępowała i jaki kontrast zafundowała - a więc niewydolną, źle zarządzaną, skompromitowaną gospodarkę socjalistyczną.

Druga kwestia taka, że wciąż ona jednak była ustawą dostosowaną
Tak na wstępie


@wolny_kangur: Sugerując tym cytatem myślałem, że to wstęp do tego co chcesz napisać, ale teraz to już sam nie wiem, czy planujesz odpowiedzieć ;p

Rzeczywiście czasem są długie, ale po prostu szybko piszę XD W prawdziwym życiu przedstawienie tego zajęłoby jakąś minutę, przeczytanie koło 30 sekund, więc też już tak nie przesadzajmy :D