Wpis z mikrobloga

a ile masz lat? No bo wiesz, jelitka trochę inaczej pracują u zdrowego 18-latka, a inaczej u 30-latka, który ma siedzącą pracę.


Jestem już zdrowo po 30-ce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiesz jaką
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: jest taka teoria, że właśnie grupa krwi 0 jest najstarszą, więc osoby z tą grupą właśnie będą preferować dietę jaką ludzie stosowali w swoich początkach, a te kolejne grupy to "mutacje", które wykształciły się pod wpływem środowiska/zmiany diety. Jest taka książka na ten temat (osobiście tej nie czytałam) https://lubimyczytac.pl/ksiazka/47475/jedz-zgodnie-ze-swoja-grupa-krwi-cztery-grupy-krwi-cztery-diety
i w Japonii temat grup krwi jest bardzo popularny.

Czytałam też o medycznym przypadku z Polski (było bodajże na wykopie,
  • Odpowiedz
anonymous_derp: jest taka teoria, że właśnie grupa krwi 0 jest najstarszą, więc osoby z tą grupą właśnie będą preferować dietę jaką ludzie stosowali w swoich początkach, a te kolejne grupy to "mutacje", które wykształciły się pod wpływem środowiska/zmiany diety. Jest taka książka na ten temat (osobiście tej nie czytałam) https://lubimyczytac.pl/ksiazka/47475/jedz-zgodnie-ze-swoja-grupa-krwi-cztery-grupy-krwi-cztery-diety

i w Japonii temat grup krwi jest bardzo popularny.


Problem tylko w tym, że dieta pod grupy krwi to w 90% foliarstwo.

Czytałam też o medycznym przypadku z Polski (było bodajże na wykopie, wieki temu) jakiś chłopczyk strasznie chorował, wiecznie w szpitalu, chudł, słabł, lekarze nie wiedzieli o co chodzi i co mu dolega, w końcu przeprowadzili mu jakieś testy genetyczne i się okazało, że chłopiec nie ma enzymów do trawienia roślin - ma układ pokarmowy jak Eskimosi i może jeść tylko mięso (Eskimosi mają dłuższe jelita w celu trawienia tego mięsa). No i chłopiec wyzdrowiał jak mu wprowadzili taką dietę. Jeszcze widziałam program o "dziwnych" dietach i był tam koleś, który miał wieczną anemię, więc stwierdził, że będzie jeść tylko surowe mięso - no i zaczął. Anemii się pozbył, ale czy poza tym się dobrze czuje to nie wiem, bo mięso było surowe, jak tam jakiś pasożyt przemknął to wiadomo jak to się skończy. ( ͡° ͜
anonymousderp - > anonymousderp: jest taka teoria, że właśnie grupa krwi 0 jest najst...
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: nie wiem czy dieta pod grupy krwi to takie foliarstwo, ja mam trochę azjatyckie rysy np. i jednocześnie nie trawię mleka, więc myślę, że genetyka ma tu sporo do rzeczy. W sensie - wiadomo, że można jeść wszystko niezależnie od grupy krwi, ale pewnie w zależności od tego skąd pochodzisz, co twój organizm dobrze przyswaja itd. to jakaś konkretna dieta będzie ci lepiej podchodzić.

Skąd te informacje odnośnie długości
  • Odpowiedz
a dopisze, ze doczytałam, ze Eskimosi maja wieksze watroby


@Bellie: O tym też słyszałem, ale trudno powiedzieć, czy to efekt ich tradycyjnej diety, czy też choroby metabolicznej po introdukcji nowoczesnego jedzenia (badanie, które to stwierdziło było wykonane dosyć późno, o ile pamiętam).
  • Odpowiedz
@Bellie: Jedzenie samego białka nie jest aż tak dobre. Gdybyś jadła głównie tłuszcz i umiarkowanie białko też byś schudła.

Wpływ grupy krwii to mit . Nietolerancja laktozy ma zupelnie inny mechanizm działania.
  • Odpowiedz