Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 29 sierpień 2020

..WYBIERAM ANONIMOWOŚĆ

Jesteśmy pewni, że pokora, wyrażająca się w anonimowości, jest najlepszą z możliwych gwarancją rozwoju Anonimowych Alkoholików.

12 Kroków i 12 Tradycji, str. 187

Ponieważ w AA nie obowiązują żadne normy prawne, mogę zająć takie stanowisko, jakie mi odpowiada – i korzystając z tego przywileju, wybieram anonimowość. Pokornie pragnę, aby Bóg posługiwał się mną we Wspólnocie jako jednym ze swoich narzędzi. Ofiarowanie to sztuka bezinteresownego dawania siebie i pozwalania, by pokora zajęła miejsce mojego ego. Kierując się trzeźwością, powstrzymuję się od wykrzyknięcia przed całym światem: “Jestem uczestnikiem AA”, przez co doświadczam spokoju wewnętrznego i radości. Pozwalam, by ludzie zauważyli, że się zmieniłem, i mam nadzieję, że spytają mnie, dzięki czemu mi się to udało. Zasady duchowości stawiam przed osądzaniem, malkontenctwem i krytykanctwem. Chcę, by w mojej grupie panowała miłość i troska – bo dzięki temu będę wzrastał.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko #niepijzwykopem

Tematy przewodnie na sierpień:

Krok ósmy - Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Tradycja ósma - Działalność we wspólnocie powinna na zawsze pozostać honorowa; dopuszcza się jednak zatrudnianie niezbędnych pracowników w służbach aa

_______________________________________________________________________
#motywacyjnytekscik na dziś:

Zadaj sobie pytanie: czy byłeś dzisiaj miły? Uczyń dobroć swoim codziennym modus operandi i zmień swój świat.