Wpis z mikrobloga

  • 1
@clown9 to nie jest problem, mogę wykuć w ścianie. Wszystko, poza hydrauliką robię sam z pomocą żony i teścia;)

Bardziej chodzi mi o to czy styropian 5 cm z zewnątrz da radę i nie będzie za dużo ciepła uciekać
@weedmario: 5cm styropiany vs 20cm wełny? Sam sobie odpowiedz, jakbyś dał 20cm styropian to już bardziej, ale w takim wypadku, lepsza izolacja cieplna jak i akustyczna to zawsze oszczędności, jak zamierzasz tam mieszkać to ja bym dał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nullek: po co kuc ścianę? Ja bym rzucił wełnę i na to jakieś gk/Osb czy coś ale tak żeby podpory belek wystawały ponad te wnęki.

No ale to moja wizja lubie takie łączenie starego z nowym
  • 0
@clown9 (òóˇ) jeszcze długa drogę przede mną, podłoga cała była zrywana, zajęło nam to jakieś trzy tygodnie xD
Generalnie, wszystko robie pierwszy raz, jakieś tam doświadczenie mam, bo pracowałem długo jako elektryk na budowie, trochę widziałem, ale tylko widziałem. Ścian nigdy nie stawiałem, nigdy nie robiłem gładzi xD zobaczymy czy efekt będzie do pokazania xD
@weedmario: Nie ma jakichś protipów, na twoim miejscu dałbym ze 20 cm wełny, bo widzę że to poddasze, więc nie tylko będziesz miał znacznie niższe rachunki w zimie, ale przede wszystkim wyższy komfort w lecie. Mam nadzieję, że dach dobrze zrobiony. A tak to kładź wełnę zgodnie z zaleceniami, posiłkuj się YT jeśli czegoś nie wiesz, nie żałuj docinek, żeby nie tworzyć mostków cieplnych, których i tak pewnie masz tam dużo.
  • 0
@promateosz klima zrobiona jak tylko się wprowadziliśmy, teraz po kompletnej demolce myślę że będzie rzadziej uzywana, a okna dachowe to jest jakaś pomyłka. Ktoś kto robił to wcześniej, nie dał wełny przy oknach i było gorąca jak #!$%@?. A dach myślę że jest zrobiony w miarę dobrze