Wpis z mikrobloga

Mirkii taka akcja, ściany w starym budynku ocieplone z zewnątrz styropianem 5 cm, czy mogę w środku płyty kleić na placki czy trzeba dołożyć wełnę i dopiero stawiać ścianę na konstrukcji?
Dodam, że przy demontażu w ścianach była wełna 200mm.
Pytam, bo takim zabiegiem zyskam sporo miejsca.

#remontujzwykopem #remont #budownictwo
weedmario - Mirkii taka akcja, ściany w starym budynku ocieplone z zewnątrz styropian...

źródło: comment_1598649237RDfAbUgkgTZzLbcz6Dl8Jc.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@weedmario: Osobiście wychodzę z założenia, że klimy należy używać, gdy jest taka konieczność - jeśli jest możliwość zadbania o termoizolację oraz termoregulację (powiedzmy pasywną) to zawsze będzie to lepszym rozwiązaniem.
  • Odpowiedz
@weedmario: Zresztą będziesz tam mieszkał - nigdy nie należy żałować kasy czy miejsca jeśli chodzi o sprawy konstrukcyjne czy izolacyjne, bo to robi się raz na kilkadziesiąt lat. Ten ubytek na metrażu ( ͡° ͜ʖ ͡°) to pal sześć. Lepiej oszczędzić na wyposażeniu, na wykończeniu pokoi, niż żałować na ww. rzeczy czy kuchnię i łazienkę - te wg mnie są najważniejsze jeśli chodzi o samo mieszkanie.
  • Odpowiedz
@weedmario: Nie no, 20 cm będzie lepiej zdecydowanie. Możesz kupić trochę wełny 10 cm, żeby w jakichś skomplikowanych miejscach pokombinować z zakładką na 2 warstwy. Ale jeśli powierzchnia do ocieplania jest prosta to w ogóle bym się nie j---ł z 2 warstwami tylko wszystko na raz.
  • Odpowiedz
  • 0
@odislaw decyzja już podjęta, daje wełnę 20 cm pod konstrukcję. A co myślicie o ściankach działowych z profila 5 cm, da radę? Nie za mała? Oczywiście te będzie wełna wrzucona, ale czy nie za mało na izolację akustyczną? Miejscowo chce dać mate akustyczną, od tyłu płyt. Chcę dać jedna warstwę płyt tylko
@promateosz @Nullek @clown9 @Samol94
  • Odpowiedz
@clown9: Boże, kolejny debil.

@promateosz: Zmierzam do tego, że jeśli będziesz mieszkał tam ze swoją kobietą i ewentualnie dziećmi to nie bawiłbym się w przesadną izolację akustyczną, bo w sumie po co? Może jakieś maty okej, ale pchanie wełny to wg mnie przesada. Z kolei jeśli masz mieszkać np. z rodzeństwem to oczywiście na akustykę nie należy żałować.
  • Odpowiedz
@weedmario: Pewnie. Póki dzieciaki będą na etapie kaszojadów to nawet lepiej, że będziecie słyszeć ich płacz. A znowu reorganizacja ścianek działowych za 10 lat to też nie jakiś duży koszt, zwłaszcza sam o---------z jako tako, dasz ewentualnie wełny i tyle.

Edit: Przy okazji omalujesz mieszkanko i gituwa
  • Odpowiedz
  • 1
@promateosz ogólnie za 10/15 lat znów będę robił reorganizację, bo ogólnie cały dom będzie przepisany na żonę, więc, źle to zabrzmi, ale jak ciocia umrze to cała chata nasza( ͜͡ʖ ͡€)( ͜͡ʖ ͡€). Wtedy będziemy łączyć parter z piętrem schodami, więc na to jestem przygotowany
  • Odpowiedz