Wpis z mikrobloga

Mireczki, powiedzcie mi czy u was #connectbox w #upc też wydaje co jakiś czas takie dziwne dźwięki jakby trzeszczenie, mini spięcia coś w tym stylu? Zastanawiam się czy to jakieś cewki czy coś takiego daje o sobie znać czy może to oznaka jakiejś awarii? Sam net działa bez zarzutu po kablu i wifi.
  • 12
@TeflonDon: Wiem, że dwa tygodnie temu to napisałeś, ale u mnie to samo - jak np. odpalę kopiowanie plików po LANie albo zasysam z neta jakieś większe pliki to non stop syczy/trzeszczy/wydaje bliżej nieokreślone dźwięki. Chyba zadzwonię do UPC i zażądam wymiany sprzętu bo modem stoi obok kompa przy którym codziennie pracuję i szlag mnie już trafia (°°
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TeflonDon: to ciekawe bo ja po kablach kopiowałem i też piszczał... No nic. Też to spróbuję zgłosić i powalczę - żaden modem/router nie wydaje takich dźwięków przy transferze. Nawet horizon nie miał takich odpałów.
@vekh: no też jestem średnio przekonany, ale robił przy mnie speedtest (xD) i faktycznie urządzenie zaczęło wydawać te dziwne dźwięki. Po wyłączeniu testu śmigało normalnie. Natomiast co do horizona to stwierdził, że tamten ma system chłodzenia a connect box nie. Daj proszę znać czy coś uda Ci się ugrać bo nie daje mi to spokoju.
@vekh: @TeflonDon: znalazlem ten post z google, bo mam dokladnie to samo, kumpel tez. Juz sie martwilem, ze router mi sie zaraz spali, a wychodzi na to ze "ten typ tak ma". Co ciekawe jak lece na kablu to sa to bardziej "syki" a jak po wifi to bardziej takie "bzyczenie" xD
@TeflonDon: Obecnie mam CB w trybie modemu a sieć rozprowadzamy jakimś swoim tp-linkiem. Nie słyszę żadnego syczenia - do CB jest podpięty tylko mój router - wszystkie urządzenia końcowe łączą się do niego zamiast do CB.