Wpis z mikrobloga

@adelek192: jest dużo takich hodowli, wpadaj na fb na grupę Owczarki Niemieckie Cała Polska, tam jest co najmniej kilku fajnych hodowców tego typu. Tylko uważaj, bo te są często z linii użytkowej, więc są dużo bardziej wymagające niż przeciętny ONek.
Z tych, które ja znam i mogę polecić, to Rosa Polonica: https://www.facebook.com/owczarki.uzytkowe/ tylko że połowa ich psów idzie do różnych służb, więc jeszcze raz podkreślę, że to nie jest pies na
@adelek192: No inaczej bym ci nie wkleiła linka xD nawet szczeniaki teraz mają wilczaste (inna nazwa tych umaszczeń), może jest jakiś wolny. A jak nie, to tam na grupie na fb masz więcej hodowców tego typu owczarków, to jest coraz popularniejszy kolor.
@adelek192: i uprzedzam, że Marzena (hodowczyni) robi dość ostrą selekcję przyszłych Właścicieli i to nie jest tak, że płacisz i masz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@adelek192: w tym umaszczeniu? może być ciężko... spytaj na tej owczarkowej grupie, sama znam tylko Marzenę, bo w przyszłości się czaję na psa od niej.
Napisz post na tej grupie owczarkowej, ale z informacją, że nie zależy ci na linii pracującej, może się znajdzie ktoś
@FrauWolf nie jestem doświadczony w opiece nad psem więc nie chce ryzykować i brać psa ze schroniska który może mieć zryta psyche czy coś innego, zresztą chyba wolał bym szczeniaka by mieć pewność że mogę się czuć z nim bezpiecznie i zostawiając go w domu z rodziną oni też będą bezpieczni
@adelek192: Skoro nie jesteś doświadczony to tym bardziej nie powinieneś brać psa rasy pracującej. To nie są pluszaczki na kanapę, takiego pluszaczka prędzej znajdziesz w schronisku. Jak pies pracujący nie będzie miał odpowiedniej ilości zajęć, ruchu, ćwiczeń to jest to prosta droga do nadpobudliwość, złych zachowań i ostatecznie może też agresji, taki pies nie będzie bezpieczny dla rodziny. Jak już chcesz psa rasowego to nie wybieraj po wyglądzie tylko po charakterze
@Noskill692 nie wybieram psa po wyglądzie. W internecie naczytałem się o owczarkach i z tego co widziałem to ta rasa jest dobrym wyborem na pierwszego psa - bardzo inteligentny, szybko się uczy, przywiązany, lojalny oraz nie ma problemów z dziećmi. Nie trzeba być doświadczonym by zapewnić psu odpowiednią ilość ruchu, kiedyś był rodzinny pies ale dla mnie to był pies z którym parę razy wyszedłem na spacer i tyle więc można powiedzieć
@adelek192:
co do samego umaszczenia, to w hodowli niemieckich owczarków użytkowych ,,arpat'' są takie psy.
pytanie tylko, czy wiesz na co się pchasz? tak jak kolega @Noskill692 napisał - to nie są ,,pluszaczki'', a jeżeli przy wyborze rasy kierujesz się jej wyglądem, to najpewniej będzie to miało opłakane skutki w przyszłości.
wiesz czym charakteryzują się linie użytkowe? tym, że priorytetem w takich hodowlach jest użyteczność psa, a co za tym idzie